"Gra o Tron" - wieści o spin-offach

15 maja 2017
Twórca Pieśni lodu i ognia oraz wciąż będącego na szczycie popularności serialu Gra o Tron - George R.R. Martin - zdradził kilka tajemnic odnośnie spin-offów produkcji od HBO.
 
 
Martin zdradził, że żaden z nowych seriali nie będzie kontynuacją Gry o Tron. Nowym produkcjom ma być bliżej do prequeli choć sam twórca woli je nazywać "następcami" głównej serii. Martin wyjawił także jakoby nie cztery nowe seriale powstawały, ale aż pięć. Dotychczas stacja HBO wyjawiła, że scenariusze do pilotów piszą Max Borenstein, Jane Goldman, Brian Helgeland oraz Carly Wray. Twórca świata Westeros zapowiedział udział w przedsięwzięciu także piątego scenarzysty. Choć tożsamość tej osoby nie została ujawniona to ma się ona zajmować kolejnym projektem. Inną ważną informacją ujawnioną przez autora było zaprzeczenie jakoby którykolwiek z powstających seriali miał opierać się bezpośrednio na jego książkach. Martin wytłumaczył iż chce uniknąć sytuacji powstałej przy Grze o Tron. Nie jest tajemnicą, że serial już dawno fabularnie wyprzedził jego powieści, a on sam potrzebuje dużo czasu na napisanie kolejnych.
 
 
George R.R. Martin zaznaczył również by nie spodziewać się powstania tylu produkcji nad iloma trwają wstępne prace. Ostatecznie do telewizji mają trafić najlepsze projekty. Na razie widzowie muszą się zadowolić siódmym sezonem Gry o Tron, który zadebiutuje w lipcu tego roku.
 :: Źródło ::blog comments powered by Disqus