"Przyrzeczenie" - premiera i konkurs!

6 maja 2017

Film Przyrzeczenie z Oscarem Issakiem i Christianem Bale'em w rolach głównych wchodzi właśnie na ekrany polskich kin. To poruszająca produkcja ukazująca jedną z największych i najskrzętniej skrywanych zbrodni w historii ludzkości - Rzeź Ormian.

Przyrzeczenie konkurs 50 razy w kinie #50razywkinie

Imperia upadają, miłość trwa. Rok 1915, stolica Imperium Osmańskiego. Michael przybywa do Stambułu, by zrealizować swoje wielkie plany o studiach medycznych i zacząć życie o jakim zawsze marzył. Gdy poznaje Anę, od pierwszej chwili wie, że to kobieta jego życia. Za plecami narzeczonego Any, słynnego amerykańskiego fotoreportera Chrisa, wybucha namiętny romans. W tym czasie Imperium zaczyna drżeć w posadach, a na ulicach Stambułu robi się niespokojnie. Siły tureckich nacjonalistów, korzystając z narastającego chaosu rozpoczynają prześladowania ludności ormiańskiej. Michael i Ana, oboje ormiańskiego pochodzenia, z dnia na dzień stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Gdy krew płynie ulicami, a świat odwraca oczy, to Amerykanin Chris może okazać się jedyną szansą ocalenia dla zakochanych. Większość jednak nie będzie miała nawet takiej szansy… [opis dystrybutora]

Film wyreżyserował Terry George (Hotel Ruanda, Droga do przebaczenia, nagrodzony Oscarem The Shore). W obsadzie znaleźli się m. in.: Christian Bale (Fighter, Mroczny rycerz, American Hustle, The Big Short), Oscar Isaac (Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy, Co jest grane, Davis?Dziedzictwo Bourne’a), Jean Reno (Kod da Vinci, Mission: Impossible, Leon zawodowiec) i Charlotte Le Bon (Podróż na sto stóp, The Walk: Sięgając chmur, Yves Saint Laurent).

Premiera obrazu zbiega się z rocznicą Rzezi Ormiańskiej. Zbrodnia, w której zginęło około 1,5 mln Ormian, przez większość historyków uznawana jest za ludobójstwo.

Zachęcamy do wybrania się do kina na seans Przyrzeczenia i zapraszamy Was do udziału w konkursie w ramach naszej akcji #50razywkinie. Na zwycięzców czekają filmy z nagrodzonym dwoma Oscarami filmem Przełęcz ocalonych. Szczegóły znajdziecie tutaj.


Damian "Nox" Lesicki za Monolith Filmsblog comments powered by Disqus