Goście VI. Suspense Film Festival w Kołobrzegu

22 czerwca 2017

Podczas VI. Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego Suspense Film Festival wśród zapowiedzianych gości pojawią się m.in.: Magdalena Zawadzka (Zbrodnia), Ewa Błaszczyk (Planeta Singli), Kinga Preis (Córki dancingu), Małgorzata Foremniak (Czerwony pająk), Abel Ferrara (Król Nowego Jorku) czy włoski aktor Franco Nero (Szklana pułapka 2).

 
 
Podczas 6. Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego Suspense Film Festival jak co roku przyznane zostaną nagrody Ikona Kina oraz Latarnik. W programie Festiwalu znajdą się ciekawe filmowe propozycje w sekcjach Polskie Kino Sensacyjne, popołudnie z serialem HBO, Nocny Maraton Filmowy oraz Kino Świat przedstawia Kino Emocji, a także filmy zakwalifikowane do trzech konkursów filmowych.
 
Festiwal rozpocznie się 5 lipca uroczystą Galą Otwarcia, na której przyznane zostaną nagrody filmowy. Laureatami Ikony Polskiego Kina szóstej edycji Suspense Film Festival są Magdalena Zawadzka i Piotr Fronczewski. Ikonę Światowego Kina odbierze na uroczystej gali Franco Nero. Latarnika - Nagrodę Filmową wręczaną Reżyserowi, który wykorzystując reguły kina gatunkowego tworzy ważne artystycznie a jednocześnie lubiane przez publiczność filmy - otrzyma Janusz Majewski i Abel Ferrara.
 
W programie Festiwalu wyjątkową sekcję stanowić będą filmy zakwalifikowane do dwóch międzynarodowych konkursów filmowych - Suspense Film Competition i Eye on Films Competition. W konkursie na najlepszy europejski film sensacyjny - Suspense Film Competition - wezmą udział produkcje z różnych europejskich krajów, m.in. z Norwegii, Słowacji, Belgii, Austrii, Włoch, Węgier i Hiszpanii. Polskim reprezentantem jest film Amok w reżyserii Kasi Adamik - emocjonujący thriller psychologiczny, w którym przeplatają się miłość, zdrada i niepohamowana żądza, oparty na prawdziwej historii. Zwycięzcę, który nagrodzony zostanie statuetką Golden Seahorse, wybierze międzynarodowe jury.
 
W tym roku odbędzie się ponownie, organizowany wspólnie z francuską firmą Wide Management, konkurs na najlepszy pełnometrażowy debiut sensacyjny. O nagrodę Green Seahorse w konkursie Eye on Films powalczą filmy reżyserów z Holandii, Hiszpanii, Francji i Polski, a główne wyróżnienie w postaci postprodukcji następnego filmu Laureata ufundowało Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.
 
Na młodych twórców filmowych czeka także kolejna edycja konkursu First Shot. Zadaniem konkursowym jest realizacja autorskiego, krótkiego (do 30 minut) filmu fabularnego. Wśród nadesłanych realizacji, organizatorzy Festiwalu wyselekcjonują 10 filmów fabularnych, które zaprezentowane zostaną na Festiwalu w Kołobrzegu.
 
Organizatorzy zapraszają także na spotkanie z Kubą Pruszkowskim, współtwórcą nagrodzonych Oscarem 2017 efektów cyfrowych do filmu Księga Dżungli, który przyleci z Kanady, aby zaprezentować najnowsze możliwości technik cyfrowych w filmie.
 
W ramach sekcji Kino Świat przedstawia Kino Emocji wieczorami odbędą się projekcje nowych filmów sensacyjnych, thrillerów i horrorów na Letniej Scenie plenerowej w Kołobrzegu. Wśród nich m.in.: Bodom czy Summer Camp. Popołudniami zaś w Regionalnym Centrum Kultury można będzie oglądać drugą serię serialu Pakt, wyprodukowanego przez HBO. W programie Festiwalu usłyszymy także recital Ewy Błaszczyk, w którym znalazły się utwory autorstwa m.in.: Agnieszki Osieckiej, Jacka Kleyffa, Stanisława Soyki, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Jacka Janczarskiego z muzyką Jerzego Satanowskiego, Zygmunta Koniecznego czy Włodzimierza Wysockiego. Recital adresowany jest zarówno do wielbicieli gatunku, jak i do wszystkich osób otwartych na muzykę pełną emocji, wrażliwych na niezwykłość świata z jego jasnymi i ciemnymi barwami.
 
Ponadto uczestnicy Suspense Film Festival będą mieli okazję obejrzeć w Kołobrzegu fragment liczącej ponad 3 tysiące zdjęć Wystawy należącej do wrocławskiej Hali Stulecia zatytułowanej Marilyn & Marlena. Ikony kobiecości w obiektywie Miltona H. Greene’a. Wybór obejmuje około 30 fotografii obu aktorek.
 
 
blog comments powered by Disqus