Kino Emocji od Kino Świat na Suspense Film Festival w Kołobrzegu

8 czerwca 2017

Poznaliśmy kolejne tytuły filmów, które zostaną zaprezentowane w plenerze na Letniej Scenie Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta w sekcji "Kino Świat prezentuje Kino Emocji". Podczas VI Suspense Film Festival w Kołobrzegu (5-9 lipca) zobaczymy filmy z Hiszpanii, Niemiec, Danii, Węgier, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji i Finlandii.

W ramach "Kino Świat prezentuje Kino Emocji" na Letniej Scenie RCK-u w Kołobrzegu zostaną zaprezentowane następujące filmy: 
* Wściekły Nick, reż. Christian Alvart
* Synesteta reż. Thomas Lawes
* W pętli reż. Isti Madarász
* Fast Convoy reż. Frédéric Schoendoerffer
 
Poniżej prezentujemy opisy i zwiastuny produkcji. 
 
Wściekły Nick (oryg. Tschiller: Off Duty, 2016) to nowy film w reżyserii Christiana Alvarta, autora takich produkcji, jak: Pandorum, Przypadek 39 czy - pokazywanego na poprzedniej edycji Suspense Film Festival - Bank Lady. Główny bohater, Nick (Til Schweiger) jest twardym policjantem, który stracił żonę z rąk tureckiej mafii. Jego porywcza córka (Luna Schweiger) rusza do Stambułu, aby pomścić śmierć matki. Plan dziewczyny nie wypala i trafia w ręce nieobliczalnych gangsterów, którzy zajmują się wywozem młodych kobiet do nielegalnej kliniki transplantacji organów w Moskwie. Na miejscu ma zostać poddana drastycznej operacji wykonanej przez bezwzględnego lekarza znanego jako "The Sandman". Na wieść o zniknięciu córki, pełen furii Nick rusza na ratunek. Na miejscu trafia na trop tajemniczego Chekera, który stoi za porwaniem dziewczyny. Doskonale wytrenowany policjant zrobi wszystko, aby uwolnić swoje dziecko, a każdy kto stanie mu na drodze będzie musiał się liczyć z natychmiastową egzekucją. Kiedy uratowanie córki jest już na wyciągnięcie ręki, na drodze Nicka staje jego dawny przeciwnik - powiązany z rosyjską mafią bandyta Firat Astan. Czas ucieka.
 
 
Bodom był już prezentowany podczas Fest Makabry w lutym i marcu w Polsce. Przy okazji Suspense Film Festival w Kołobrzegu, jest to świetna okazja do ponownego seansu horroru Taneli Mustonena. Latem 1960 roku czworo obozujących nad jeziorem nastolatków zostaje brutalnie zaatakowanych nożem podczas snu. Masakrę przeżywa tylko jedno z nich, jednakże nic nie pamięta z koszmarnej nocy, a sam morderca nie zostaje zidentyfikowany ani ujęty. Legendy głoszą, że do dziś ukrywa się w pobliskich lasach. Pół wieku później obozowisko nad jeziorem Bodom odwiedza grupa młodych śmiałków z nadzieją na dobrą zabawę i rozwiązanie tajemniczej sprawy poprzez szczegółowe odtworzenie okrutnego morderstwa. Gdy zapada noc, okazuje się jednak, że nie wszyscy przybyli tu z czystymi intencjami. Stawką w pełnej zaskakujących zwrotów akcji śmiertelnej grze będzie ich życie. 
 
 
Synesteta (oryg. Monochrom, 2015) to debiut reżyserski Brytyjczyka Thomasa Lawesa. Emma Rose (Jo Woodcock) to pozbawiona złudzeń, młoda kobieta, która ucieka na wieś po tym, jak jej chłopak zostaje aresztowany za kradzież milionów funtów z funduszu emerytalnego. Sfrustrowana codzienną pracą u bogatych przedsiębiorców zaczyna przejawiać skłonność do szczególnego okrucieństwa i przemocy, stając się jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców w kraju. W celu wytropienia nieuchwytnej morderczyni nowo utworzona Brytyjska Agencja Kryminalna zatrudnia genialnego detektywa, który posiada niezwykłą, neurologiczną zdolność synestezji, nazywanej „pomieszaniem zmysłów”. Czy uda mu się odnaleźć kobietę, zanim dokona kolejnej okrutnej zbrodni? Czy odkryje sekret skradzionej sumy?
 
 
W pętli (Hurok, 2016) jest węgierskim thrillerem, który wyreżyserował Isti Madarász, pracujący dotychczas przy serialu pt. Hacktion. W wyniku wypadku samochodowego ginie spodziewająca się dziecka dziewczyna Adama. Wkrótce mężczyzna otrzymuje od losu szereg szans na naprawienie przeszłych błędów, które niefortunnie przyczyniły się do tragedii. Aby utrzymać ukochaną kobietę przy życiu, Adam musi stawić czoła konsekwencjom wcześniejszych wyborów.
 
 
Wybawienie (Flaskepost fra P, 2016) to trzecia część przygód detektywa Carla Morcka (w tej roli Nikolaj Lie Kaas) i Assada (Fares Fares) z Departamentu Q. Po sukcesach obrazów Kobieta w klatce (2013) i Zabójcy bażantów (2014), przyszła pora na kolejny film. Tym razem na stołku reżyserskim zasiadł Hans Petter Moland, którego poprzedni film - Obywatel roku - był pokazywany na Suspense Film Festival w Kołobrzegu. W ręce bohaterów trafia zamknięta w butelce tajemnicza wiadomość. Tekst liczy sobie 8 lat, a całość napisana jest dziecięcym pismem przy pomocy ludzkiej krwi. Carl i Assad trafiają na trop grupy religijnych fanatyków, którzy nigdy nie zgłosili zaginięć swoich podopiecznych. Detektywi rozpoczynają śmiertelnie niebezpieczną grę z psychopatycznym mordercą, który wystawi wiarę bogobojnych rodziców na najwyższą próbę. 
 
 
Kontrola absolutna (I.T., 2016) w reżyserii Johna Moore'a, weterana kina i autora wielu różnych produkcji (m.in. Za linią wroga, Lot Feniksa, Omen 666, Max Payne czy Szklana pułapka 5). Mike Regan (Pierce Brosnan) jest człowiekiem sukcesu - szefuje gigantycznej firmie, ma kochającą żonę, piękną 17-letnią córkę i żyje w luksusowym domu naszpikowanym najnowocześniejszą technologią. Pewnego dnia prosi o przysługę nieco tajemniczego informatyka pracującego od niedawna w jego filmie – Eda. Z pozoru nieśmiały chłopak, powoli odkrywa jednak swoje prawdziwe oblicze. Kiedy Mike zakazuje natarczywemu Edowi kontaktów z jego córką, ten wykorzystuje swoją doskonałą znajomość nowoczesnej technologii, aby zniszczyć życie biznesmena. Nie znając dnia ani godziny kolejnego ataku, Mike podejmuje nierówną walkę z nieobliczalnym psychopatą. Postanawia nie cofnąć się przed niczym, aby ocalić swoją rodzinę.
 
 
Summer Camp z 2015 roku to debiut włoskiego twórcy Alberto Mariniego, który wcześniej pajał się pracą scenarzysty przy filmach Apartament (Películas para no dormir: Para entrar a vivir, 2006), Słodkich snów (Mientras duermes, 2011) czy Czas wymierania (Extinction, 2015). Troje wychowawców kolonijnych z USA przylatuje do Hiszpanii na obóz językowy. Zamiast spodziewanego wypoczynku i łatwych pieniędzy, czeka ich desperacka walka o przetrwanie. Wszystko przez zabójczy wirus, który zamienia ludzi w krwiożercze monstra. Kiedy choroba infekuje kolejne ofiary, a dawni przyjaciele robią wszystko, by wzajemnie rozerwać się na strzępy, przeżyć zdołają tylko nieliczni. Ci, którzy wykażą się odpowiednią siłą, przebiegłością i okrucieństwem przewyższającym nawet to, które cechuje stworzone przez wirus potwory.
 

 

Fast Convoy to nowy film w reżyserii Frédérica Schoendoerffera, autora chociażby Tajnych agentów. Podróż pędzącego konwoju, transportującego pokaźny ładunek marihuany z Malagi na południe Hiszpanii, zostaje zakłócony przez strzelaninę, która skutkuje porwaniem niewinnej turystki. W jednej z głównych ról występuje Benoît Magimel, znany z Pianistki
 
 
 
blog comments powered by Disqus