Program VI. Kołobrzeg Suspense Film Festival

30 czerwca 2017

Premiery, thrillery, horrory, kryminały, sensacja, emocje, psychologia, Kino Konesera, a nawet Kinoterapia - to wszystko na VI Suspense Film Festival w Kołobrzegu. Na kilka dni przed rozpoczęciem poznaliśmy program tegorocznej edycji. Od 5 do 9 lipca w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta będzie można obejrzeć wybrane produkcje, a w Marine Hotel i Diune Hotel spotkać ulubione gwiazdy kina. Tegoroczną imprezę odwiedzą m.in.: Abel FerraraJanusz MajewskiFranco NeroJacek BromskiMagdalena ZawadzkaKinga Preis czy Arkadiusz Jakubik

Gospodarzem wydarzenia jest miasto Kołobrzeg, organizatorem Europejska Fundacja Edukacji Filmowej i V-Film, współorganizatorem Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz Zdrojowa Invest wraz z hotelami – Marine Hotel***** i Diune Hotel***** & Resort. Suspense Film Festival jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 
 
 
Festiwal rozpocznie się 5 lipca uroczystą Galą Otwarcia, na której przyznane zostaną nagrody filmowy. Laureatami Ikony Polskiego Kina szóstej edycji Suspense Film Festival są Magdalena Zawadzka i Piotr Fronczewski. Ikonę Światowego Kina odbierze na uroczystej gali Franco Nero. Latarnika - Nagrodę Filmową wręczaną Reżyserowi, który wykorzystując reguły kina gatunkowego tworzy ważne artystycznie a jednocześnie lubiane przez publiczność filmy - otrzyma Janusz Majewski i Abel Ferrara.
 
W programie Festiwalu wyjątkową sekcję stanowić będą filmy zakwalifikowane do dwóch międzynarodowych konkursów filmowych - Suspense Film Competition i Eye on Films Competition. W konkursie na najlepszy europejski film sensacyjny - Suspense Film Competition - wezmą udział produkcje z różnych europejskich krajów, m.in. z Norwegii, Słowacji, Belgii, Austrii, Włoch, Węgier i Hiszpanii. Polskim reprezentantem jest film Amok w reżyserii Kasi Adamik - emocjonujący thriller psychologiczny, w którym przeplatają się miłość, zdrada i niepohamowana żądza, oparty na prawdziwej historii. Zwycięzcę, który nagrodzony zostanie statuetką Golden Seahorse, wybierze międzynarodowe jury.
 
W tym roku odbędzie się ponownie, organizowany wspólnie z francuską firmą Wide Management, konkurs na najlepszy pełnometrażowy debiut sensacyjny. O nagrodę Green Seahorse w konkursie Eye on Films powalczą filmy reżyserów z Holandii, Hiszpanii, Francji i Polski, a główne wyróżnienie w postaci postprodukcji następnego filmu Laureata ufunduje Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.
 
Na młodych twórców filmowych czeka także kolejna edycja konkursu First Shot. Zadaniem konkursowym jest realizacja autorskiego, krótkiego (do 30 minut) filmu fabularnego. 
 
Organizatorzy zapraszają także na spotkanie z Kubą Pruszkowskim, współtwórcą nagrodzonych Oscarem 2017 efektów cyfrowych do filmu Księga Dżungli, który przyleci z Kanady, aby zaprezentować najnowsze możliwości technik cyfrowych w filmie.
 
W ramach sekcji Kino Świat przedstawia Kino Emocji wieczorami odbędą się projekcje nowych filmów sensacyjnych, thrillerów i horrorów na Letniej Scenie plenerowej w Kołobrzegu. Wśród nich m.in.: Bodom czy Summer Camp. Popołudniami zaś w Regionalnym Centrum Kultury można będzie oglądać drugą serię serialu Pakt, wyprodukowanego przez HBO. W programie Festiwalu usłyszymy także recital Ewy Błaszczyk, w którym znalazły się utwory autorstwa m.in.: Agnieszki Osieckiej, Jacka Kleyffa, Stanisława Soyki, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Jacka Janczarskiego z muzyką Jerzego Satanowskiego, Zygmunta Koniecznego czy Włodzimierza Wysockiego. Recital adresowany jest zarówno do wielbicieli gatunku, jak i do wszystkich osób otwartych na muzykę pełną emocji, wrażliwych na niezwykłość świata z jego jasnymi i ciemnymi barwami.
 
Ponadto uczestnicy Suspense Film Festival będą mieli okazję obejrzeć w Kołobrzegu fragment liczącej ponad 3 tysiące zdjęć Wystawy należącej do wrocławskiej Hali Stulecia zatytułowanej Marilyn & Marlena. Ikony kobiecości w obiektywie Miltona H. Greene’a. Wybór obejmuje około 30 fotografii obu aktorek.
 
Seanse będą odbywały się w trzech miejsach: Sala Widowiskowa RCK, Mała Sala RCK oraz na Scenie Letniej RCK. Na spotkania z Gwiazdami zapraszamy do Marine Hotel ***** (ul. Sułkowskiego 9) lub Diune Hotel ****** (ul. Sułkowskiego 4c) oraz na tradycyjne już pokazy filmowe na Plaży Wschodniej (ul. Sułkowskiego 4c - 9)
 
Poniżej prezentujemy program. Bilety na seanse, które odbędą się w Sali Widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury  w Kołobrzegu (ulica Solna 1) kosztują 2 złote. Z kolei zaproszenia na Galę Otwarcia i Zamknięcia VI. SFF już 5 zł (o trzy złote drożej w porównaniu z ubiegłym rokiem). Po wejściówki zapraszamy do RCK-u. Pokazy na plaży nie są biletowane. 
 

 

blog comments powered by Disqus