"Aladyn" i problemy z obsadą

13 lipca 2017
Aktorską wersję Aladyna wytwórnia Disney zapowiedziała już jakiś czas temu. Filmowcy zaskarbili sobie sympatię kinomanów obietnicą, że do ról Aladyna i Jasmine znajdą aktorów pochodzenia arabskiego lub hinduskiego. Niestety pojawiły się problemy.
 
 
Reżyser obrazu, Guy Ritchie wspólnie ze swoim szefem castingu podobno sprawdzili już ponad dwa tysiące aktorów i aktorek z całego świata. Niestety jak na razie poszukiwania nic nie dały. Oprócz oczywiście talentu aktorskiego i odpowiedniego wyglądu kandydaci do ról muszą także umieć dobrze śpiewać i tańczyć. Dodatkowym utrudnieniem dla twórców jest decyzja by skupić poszukiwania wokół mało lub wogóle nieznanych ludzi by móc ich wypromować. Poza tym wytwórnia ma już jedno głośne nazwisko w obsadzie - Will Smith wcieli się w rolę Dżina - i to właśnie nim chce promować produkcję.
 
Pomimo trudności Disney nie rezygnuje ze swoich postanowień i szuka dalej. Niestety prawdopodobnie spowoduje to opóźnienie w rozpoczęciu prac nad filmem, a te mają ruszyć w tym miesiącu.
 :: Źródło ::blog comments powered by Disqus