Disney zaczyna współprace z nowym nośnikiem

5 lipca 2017

W tym roku doczekamy się pierwszego filmu z dystrybucji Disney’a, który będzie na Ultra HD 4K Blu-ray. Filmem tym będzie sequel Strażników Galaktyki.

Inne wytwórnie już wcześniej przekonały się, że warto inwestować nie tylko w cyfrową dystrybucję, ale i w wysoko zawansowane nośniki prezentujące filmy w najwyższej rozdzielczości. W tym roku dołączy do nich Disney wraz z filmem Marvela – Strażnicy Galaktyki vol.2. Duża zasługa leży po stronie Jamesa Gunna, który chciał by jego dzieło zostało wydane jako prekursor filmów Marvela na najnowszej płycie cyfrowej domowego użytku.

Z całą pewnością jest to dobry ruch. Podobnie zrobiło Warner Bros. z filmem Batman v Superman pod koniec wakacji w 2016 r. Czy wydany film Marvela 22 sierpnia również okaże się sukcesem na 4k Blu-ray? Na to pytanie będziemy musieli troszkę poczekać. Według wytwórni od tego sukcesu zależy też czy filmy z serii Star Wars zostaną wydane na tym nośniku.

Na razie plany polskiego dystrybutora nie są znane, jednakże jeśli dostaliśmy filmy Warner Bros. na Ultra HD 4k Blu-ray, to i z pewnością polscy konsumenci dostaną produkcje Disney’a na tych płytach.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus