"Nic się tu nie dzieje" w kinie Muza

28 lipca 2017

Już za tydzień w Poznańskim Kinie Muza rozpocznie się druga edycja inicjatywy NIC SIĘ TU NIE DZIEJE. Przed nami mnóstwo rewelacyjnych wydarzeń oraz pokazów przedpremierowych.  

Sekcja KINO POSTAPO to punkt wyjścia dla rozważań na temat tego, co może wyrosnąć na gruzach naszej cywilizacji. Twórcy przygotowali wydarzenia zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Jednym z najciekawszych punktów programu jest pokaz VHS HELL, czyli maraton filmowy filmów klasy B, wyświetlany z kaset VHS z lektorem.

Wojna atomowa, szybko rozprzestrzeniające się wirusy, złośliwe sztuczne inteligencje, okrutni najeźdźcy z kosmosu, gigantyczne komety i meteory – twórcy kina postapokaliptycznego nigdy nie mieli litości dla mieszkańców błękitnej planety. Podczas inicjatywy Nic Się Tu Nie Dzieje nie będziemy jednak koncentrować się na samej apokalipsie, ale na tym, co może wyrosnąć na gruzach naszej cywilizacji. W kinie Muza udamy się do przeklętego miasta Mega City One, w którym nad chaosem spróbują zapanować elitarni sędziowie, z tytułowym Dreddem na czele. Będziemy towarzyszyć profesorowi, który podczas nuklearnej zimy zaopiekuje się skazanymi na zagładę sierotami w Listach martwego człowieka, a także – wraz z gośćmi z kolektywu VHS HELL – stawimy czoła zmutowanym i elektronicznym mordercom z Hardware i Cripozoidów. Następnie doświadczymy szaleńczej jazdy przez pustkowia u boku Maxa i Furiosy podczas unikalnego pokazu plenerowego Mad Maxa: Na drodze gniewu w wersji Black & Chrome. W końcu razem z członkami klubu fantastyki Druga Era udamy się do leżącego na obrzeżach Poznania schronu przeciwatomowego, by zwiedzić podziemne korytarze i pomieszczenia, a także... obejrzeć O-bi, o-ba: Koniec cywilizacji, czyli jedno z najsłynniejszych dzieł Piotra Szulkina. Zanurzymy się w filmowych wizjach, w których apokaliptyczna zawierucha jest jedynie punktem wyjścia. U jej kresu stoi bowiem pozbawiony cywilizacyjnego płaszcza ochronnego człowiek, który toczy heroiczny bój o kształt nowego świata.

Natomiast w ramach cyklu: JOGA, w trakcie spotkania podróżniczego na temat Indii, będziemy mieli okazje porozmawiać z joginem śmiechu Piotrem Bielskim. Widzowie będą mogli wziąć udział w sesjach jogi śmiechu, połączonych z projekcjami filmów YOGAWOMAN oraz WĘDRÓWKA NA ZACHÓD. 

Czy optymizm można w sobie zbudować mocą praktyki? Czy banki i duże korporacje naprawdę fundują swoim pracownikom zajęcia ze śmiechu? Czy śmiech może być językiem pokoju? Czy można się śmiać nie widząc wokół siebie powodu do śmiechu? Odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi „tak!”. Joga śmiechu to sprawdzona w 104 krajach metoda uruchamiania radości. Tę unikalną gimnastykę zapoczątkował w 1995 roku w Indiach lekarz dr Madan Kataria. Metoda ta łączy unikalne ćwiczenia wywołujące śmiech, proste techniki oddechowe jogi, ćwiczenia aktywizujące i relaksację. Metoda ta pozwala ludziom korzystać z medycznych i psychologicznych korzyści śmiechu takich jak rozluźnienie napięć, dotlenienie i pobudzenie endorfin. 

To wszystko jest ledwie ułamkiem atrakcji, które przygotowali twórcy wydarzenia. Po więcej odsyłamy na stronę KINA MUZA.


osti za Kino Muzablog comments powered by Disqus