"Wonder Woman" i Oscary

28 lipca 2017
Studio Warner Bros. zachęcone sukcesem swojej produkcji o księżniczce Amazonek zamierza powalczyć o najważniejsze nagrody w branży filmowej.
 
 
Jak podaje Variety, Warner Bros. zamierza zgłosić kandydaturę Wonder Woman do Oscarów. Studio nie zadowoli się jednak mniej ważnymi nagrodami jak np. za najlepszą charakteryzację czy najlepsze kostiumy. Według doniesień starania mają się skupić wokół nominacji dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera. Gdyby udało się zdobyć nominację w tej drugiej kategorii Patty Jenkins stała by się piątą kobietą w historii wyróżnioną w ten sposób. Dotychczas nominacje zdobyły Lina Wertmüller, Jane Campion, Sofia Coppola i Kathryn Bigelow. Warto wspomnieć, że z tego grona jedynie Bigelow zdobyła statuetkę.
 
Adaptacje komiksów raczej nie są traktowane zbyt poważnie pod kątem nominacji oscarowych, a tym bardziej faktycznego wygrywania tych nagród. Największym sukcesem prawdopodobnie jest Mroczny Rycerz, Christophera Nolana. Film zdobył osiem nominacji, a wcielający się w nim w rolę Jokera, Heath Ledger pośmiertnie został wyróżniony nagrodą dla najlepszego aktora drugoplanowego.
 :: Źródło ::blog comments powered by Disqus