Strzeż się Pennywise

9 sierpnia 2017

Prezentujemy nowe zdjęcia oraz plakat, promujące ekranizację książki Stephena Kinga pt. To. Reżyserem filmu jest Andres Muschietti (Mama), a polską premierę horroru zaplanowano na 8 września.

To ekranizacja książki Stephena Kinga o tym samym tytule. W mieście Derry, lokalne dzieciaki znikają jeden po drugim, zostawiając po sobie tylko szczątki. Wkrótce potem, w miejscu znanym jako The Barrens, jednoczy się grupa siedmiorga dzieci, by walczyć z dziwnym i przerażającym klaunem, zwanym Pennywise. Jedno z nich - Bill Denborough, planuje osobistą vendettę na klaunie. 30 lat później, Mike Hanlon - jedyny z paczki, który pozostał w Derry wzywa pozostałych członków "Club Losers", gdyż w tajemniczy sposób znów znikają dzieci. Problem w tym, że wszyscy zapomnieli, co miało miejsce tamtego lata. Dzięki przysiędze krwi, przyjaciele z dzieciństwa znów się jednoczą. Muszą odzyskać swoje wspomnienia, odnaleźć "klucz" do zabicia Pennywise i zakończyć jego tyranię. [za: filmweb.pl]
 
Nowa, filmowa wersja książki Stephena Kinga od samego początku sprawiała problemy. Przypomnijmy, że obraz najpierw miał reżyserować Cary Joji Fukunaga (serial True Detective: Detektyw). Ostatecznie stery przejął Andres Muschietti, który odpowiadał za sukces horroru Mama. Natomiast w rolę morderczego klauna Pennywise'a miał wcielić się Will Poulter (Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu, Więzień Labiryntu), ale ostateczny angaż otrzymał Bill Skarsgard (Seria Niezgodna: Wierna).
 
Autorami scenariusza są: Gary Dauberman (Krwiożercza małpa, W pajęczej sieci, Annabelle, Annabelle: Narodziny zła), Chase Palmer i Cary Joji Fukunaga (Ucieczka z piekła, twórca Jane Eyre czy Detektywa). To wyprodukowali: Dan Lin, Roy Lee, Seth Grahame-Smith, David Katzenberg i Barbara Muschietti
 
Członków The Loser Club zagrają: Jaeden Lieberher (Midnight Special), Finn Wolfhard (Stranger Things), Jack Dylan Grazer (Tales of Halloween), Wyatt Oleff (Strażnicy Galaktyki), Chosen Jacobs (Cops and Robbers) i Jeremy Ray Taylor (Ant-Man). Natomiast Owen Teague (Komórka) wcieli się w psychopatycznego Patricka Hocksettera, który trzyma w lodówce zamordowane zwierzęta.
 
Światową premierę zaplanowano na 6 września 2017 roku. Dwa dni później film pojawi się w polskich kinach.
 
Poniżej publikujemy nowe zdjęcia i grafikę, prezentujące głównego antagonistę serii. Dodatkowo przypominamy plakat promocyjny z Comic-Con San Diego. 
 
 
 
 
 
blog comments powered by Disqus