Multikino VR by Samsung: Zdzisław Beksiński wirtualnie

8 września 2017

Repertuar Multikina VR by Samsung został wzbogacony o kolejny film w technologii VR. Widz będzie miał niepowtarzalną okazję stać się bohaterem najznakomitszych obrazów najpopularniejszego polskiego surrealisty Zdzisława Beksińskiego.

Mroczna atmosfera niepokoju, surrealistyczne scenerie z pogranicza jawy i snu, do tego ambientowa muzyka - Multikino VR by Samsung wprowadza do repertuaru De Profundis. Beksiński w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki najnowszej propozycji VR-owej widz zostaje zaproszony w podróż po najbardziej znanych dziełach Zdzisława Beksińskiego. Ma możliwość nie tylko dokładnie przyjrzeć się nietypowym płótnom artysty, ale także doświadczyć jego sztukę na własnej skórze.

Aplikacja De Profundis. Beksiński w wirtualnej rzeczywistości, użyta w Multikino VR by Samsung, została stworzona przez studio 11th Dimension. W listopadzie 2016 r. otrzymała nagrodę VR for Art w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest jedyną aplikacją VR promującą twórczość Zdzisława Beksińskiego, która otrzymała zgodę na towarzyszenie kolekcji jego prac w Muzeum Historycznym w Sanoku oraz innym wystawom obrazów artysty w instytucjach muzealnych.  


osti za Multikinoblog comments powered by Disqus