Oto "Gra Geralda"

6 września 2017

Prezentujemy pierwszy, oficjalny zwiastun filmu Gra Geralda. To adaptacja książki Stephena Kinga o tym samym tytule. W rolach głównych występują Carla Gugino (Miasteczko Wayward Pines) i Bruce Greenwood (American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona).

Gra Geralda została wydana po raz pierwszy w 1992 roku, a na polskim rynku ukazała się dwa lata później. To, co wydarzyło się 30 lat wcześniej nad jeziorem Dark Score, podczas całkowitego zaćmienia Słońca, rzuca posępny cień na życie Jessie, przykutej kajdankami do łóżka w domku letniskowym, z trupem męża po przeciwnej stronie sypialni. Perwersyjna gra erotyczna Geralda zmienia sie w dwudziestoośmiogodzinny horror, a półnaga Jessie zostaje sama z tym, co czai się w mroku - w mroku lasu za oknem, mroku zaćmienia, mroku jej samej. Zobaczy tam coś, od czego mało nie postrada zmysłów. [za: lubimyczytac.pl] 
 
Film wyreżyserował Mike Flanagan, twórca takich thrillerów, jak: Oculus, Hush: Cisza czy Zanim się obudzę. Jest on także autorem scenariusza do Gerald's Game, który napisał wspólnie z wieloletnim współpracownikiem, Jeffem Howardem
 
Jak przyznał sam Flanagan:
 
Gra Geralda była moim wymarzonym projektem od przeszło dwudziestu lat. Jako wieloletni wielbiciel Stephena Kinga, to dla mnie prawdziwy zaszczyt, by móc uczestniczyć w tym niesamowitym materiale.
 
To nie pierwsze podejście tego reżysera do ekranizacji właśnie tej powieści. Kilka lat temu studio Intrepid Pictures zleciło mu zadanie, ale z powodu trudności realizacyjnej i wprowadzenia zmian w fabule, które odbiegały od materiału źródłowego, projekt po prostu upadł. Sam Flanagan przyznał w rozmowie z portalem Rue-Morgue, iż pękło mu serce, gdy widział, z jakim brakiem szacunku odnoszono się wówczas do powieści Stephena Kinga, a wszystko zaś w imię komercyjności.
 
Teraz za wszystko odpowiada Netflix
 
Filmografię Carli Gugino zamyka udział w filmie San Andreas oraz gościnny występ w drugim sezonie serialu Miasteczko Wayward Pines. Bruce'a Greenwooda mogliśmy ostatnio oglądać w American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona.
 
 
 


:: Źródło ::blog comments powered by Disqus