Znany hollywoodzki kompozytor zagra w Polsce!

31 października 2017

Już w listopadzie odbędą się dwa koncerty Jamesa Newtona Howarda w Polsce. Wybitny kompozytor zaprezentuje 30 lat hollywoodzkiej muzyki.

Jest to jeden z najbardziej cenionych i wszechstronnych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. James Newton Howard wystąpi w listopadzie na koncercie w Krakowie oraz w Warszawie. Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie eventim.pl. Koncert w Krakowie odbędzie się 26 listopada o godzinie 19:00 na Tauron Arenie, a dzień później Howard zagra w Warszawie o tej samej godzinie na Hali Torwar.

Na scenie będzie mu towarzyszyć Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna. Spotkałem się w Pradze z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, z którą będę występował podczas mojej trasy koncertowej. Polecił mi ją mój przyjaciel i kompozytor Hans Zimmer, który już z nią koncertował. To jest wybitna orkiestra! - powiedział Howard. Muzycy, podczas koncertu zatytułowanego 30 lat hollywoodzkiej muzyki, zagrają przekrój kompozycji maestro, który stanie na czele orkiestry. W repertuarze pojawią się utwory m.in. z takich filmów jak: Igrzyska śmierci, Szósty zmysł, King Kong, Pretty Woman, czy Mój chłopak się żeni.

Amerykański muzyk i kompozytor James Newton Howard jest jednym z najbardziej utytułowanych kompozytorów filmowych naszych czasów. Na początku swojej kariery współpracował z takimi gwiazdami jak Elton John, zespół Genesis czy Yes. W latach 80-tych rozpoczął współpracę z najwybitniejszymi reżyserami światowego kina, która trwa do dzisiaj. Jego urzekające kompozycje uzupełniają najpopularniejsze filmy hollywoodzkie. Każdego roku do kin wchodzi kilka superprodukcji ze ścieżkami dźwiękowymi jego autorstwa.

James Newton Howard działa na scenie muzycznej od trzydziestu lat. Otrzymał osiem nominacji do Oscara, cztery nominacje do Grammy i Złotych Globów. W trakcie swojej kariery napisał muzykę do ponad 120 filmów różnych gatunków filmowych. W jego dorobku znajdują się urzekające kompozycje, które wzbogacają dramatyczne sceny, ale także romantyczne i melancholijne melodie. W 2017 roku był jednym z najważniejszych gości Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, gdzie otrzymał Kryształowy Glob za wybitne zasługi dla światowego kina.


Justina za SMILE PRblog comments powered by Disqus