7. sezon "Gry o tron" już na DVD!

13 grudnia 2017

Gra o tron to epicka produkcja, która zachwyciła świat! Siódmy sezon serialu zadebiutował na Blu-ray i DVD już 11 grudnia.

Serial Gra o tron powraca w kolejnym, siódmym sezonie. W krainie Westeros królowie i królowe, rycerze i renegaci, kłamcy, a także ci o szlachetnym sercu toczą nieustającą walkę o władzę nad siedmioma królestwami. Tam, gdzie lato trwa dziesięciolecia, a zima przez całe ludzkie życie, trudności piętrzą się każdego dnia. Bohaterowie są gotowi na bezwzględną rozgrywkę. Nikt nie jest bezpieczny, szczególnie gdy na horyzoncie pojawia się nowe i przerażające zagrożenie.

Produkcja zrealizowana z niezwykłym rozmachem jest ekranizacją bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina Pieśni Lodu i Ognia. W rolach głównych występują: nominowana do nagrody Emmy Lena Headey, zdobywca nagrody Emmy oraz Złotego Globu Peter Dinklage, Maisie Williams, nominowana do nagrody Emmy Emilia Clarke, Kit Harington, Sophie Turner, Nikolaj Coster-Waldau, Liam Cunningham, John Bradley, Carice van Houten, Gwendoline Christie, Liam Cunningham, Natalie Dormer, Nathalie Emmanuel.

Za fabularną stronę serialu odpowiedzialni są David Benioff i D.B. Weiss, którzy we współpracy z Martinem zaadaptowali na potrzeby scenariusza pierwszy tom sagi. – Rodzina Soprano w Śródziemiu – tak o Grze o tron mówił w jednym z pierwszym wywiadów David Benioff. I trudno się z nim nie zgodzić, bo choć akcja serialu rozgrywa się w fantastycznym świecie, to problemy, z którymi borykają się jego bohaterowie, są już jak najbardziej uniwersalne.  Aby jak najbardziej wiarygodnie wykreować na ekranie krainę Westeros i jej mieszkańców do pracy przy serialu zatrudniono m.in. Davida J. Petersona – specjalistę od języków, który na potrzeby produkcji stworzył język plemienia Dothraków – z liczącym 1800  wyrazów słownikiem oraz własną gramatyką.

Oczekiwania wobec serialu były ogromne. Na szczęście twórcom udało się stanąć na wysokości zadania i Gra o tron spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem nie tylko widzów, ale również i krytyków, którzy chwalili cykl zarówno za rozmach z jakim został zrealizowany, jak i za doskonały scenariusz oraz udane kreacje aktorskie. 

Wydania Blu-ray i DVD oprócz pełnego sezonu zawierają również ciekawe materiały dodatkowe tj.: Przewodnik po odcinkach; Historia i folklor; Od wyobraźni do rzeczywistości: Z wizytą w dziale artystycznym; Ogień i stal: Tworzenie inwazji na Westeros oraz Komentarze audio. W prezencie znajduje się dodatkowa płyta bonusowa (43 min. z polskimi napisami) z animowaną historią Siedmiu Królestw.


Justina za Galapagos Filmsblog comments powered by Disqus