Teraz "Annabelle: Narodziny zła" może zawitać do Twojego domu!

1 grudnia 2017

Annabelle, najbardziej przerażająca zabawka w historii kina od czasu Laleczki Chucky, powraca w nowym filmie. Annabelle: Narodziny zła to opowieść o tym, jak zwyczajna lalka stała się przedmiotem opętanym przez potężnego i okrutnego demona sprowadzającego nieszczęście na swoich posiadaczy. Horror wyreżyserowany przez Davida F. Sandberga jest już dostępny na Blu-ray i DVD.

W 1943 roku w domu lalkarza Samuela Mullinsa (Anthony LaPaglia) i jego żony Esther (Miranda Otto) dochodzi do tragedii. Pod kołami samochodu ginie ich 7-letnie córka Annabelle przez najbliższych nazywana „Bee” (Samara Lee). Wkrótce po tym wydarzeniu w ich życiu pojawia się... duch. Mając nadzieję, że to dusza ich zmarłego dziecka pozwalają mu zamieszkać w jednej ze stworzonych przez Samuela porcelanowych lalek. Szybko jednak przekonują się, że popełnili poważny błąd, a tajemniczy byt nie jest zabłąkaną duszą, ale okrutnym demonem szukającym ludzkiego nosiciela. Przerażeni zamykają lalkę w dawnym pokoju swojej córki, w szafie wytapetowanej stronicami wyrwanymi z Biblii.

Dwanaście lat później Mullinsowie powracają do swojego dawnego domu i zapraszają pod swój dach sześć osieroconych niedawno dziewcząt oraz opiekującą się nimi zakonnicę. Jedna z nich przypadkowo znajduje klucz do pokoju Bee, a w nim odnajduje opętaną lalką. Wkrótce dom Mullinsów staje się areną bezwzględnej walki z okrutnym demonem…

Annabelle: Narodziny zła to kolejny po Annabelle film rozgrywający się w świecie Obecności, kultowego już horroru Jamesa Wana z 2013 roku inspirowanego historiami z życia Eda i Lorraine Warrenów - pary detektywów zajmujących się zjawiskami paranormalnymi oraz autentycznych zawodowych łowców duchów.

Prace na planie horroru Annabelle: Narodziny zła zakończyły się 15 sierpnia 2016 roku. Na ekrany światowych kin film wszedł w sierpniu 2017 roku spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno widzów jak  i krytyków. Zrealizowany za zaledwie 15 milionów obraz zarobił w kinach na całym świecie 305 milionów dolarów. W sumie wszystkie filmy ze świata Obecności wygenerowały w notowaniach box office wynik przekraczający 1 miliard dolarów stając się trzecią, po Obcym i Resident Evil, horrorową serią w historii, której udało się to osiągnąć. W polskich kinach film obejrzało ponad 600 tysięcy widzów!

Wydanie Blu-ray oprócz filmu zawiera również atrakcyjne dodatki specjalne, tj.: Uniwersum Obecności – Zanurz się w świecie Obecności i obejrzyj zapowiedź nowego filmu The Nun; Przerażające krótkometrażówki: Attic Panic i Coffer - dwa krótkometrażowe filmy, które stały się inspiracją dla Annabelle: Narodziny zła; Sceny niewykorzystane oraz Komentarz reżysera.

Wydanie DVD zawiera tylko Sceny niewykorzystane i Komentarz reżysera.


Justina za Galapagos Filmsblog comments powered by Disqus