Zwiastun "The Ritual"

28 stycznia 2018

Netflix wypuścił zwiastun horroru The Ritual, który już niedługo dostępny będzie na platformie.

The Ritual nie jest produkcją własną Netflixa. Film zebrał wiele pochlebnych opinii podczas Toronto International Film Festival 2017 i to skłoniło właścicieli stacji do wykupienia praw do produkcji za niemałe pieniądze, bowiem transakcja opiewała na prawie 5 milionów dolarów.

Produkcja oparta jest na powieści Adama Nevilla i opowiada o starej, norweskiej legendzie. Grupa przyjaciół wybiera się do skandynawskiej puszczy. Niestety gubią się. Podczas poszukiwania drogi powrotnej, trafiają na tajemniczą chatę, w której odnajdują starodawne artefakty, wskazujące, iż w tym miejscu odbywały się jakieś rytuały. To odkrycie będzie miało dla nich poważne konsekwencję, bowiem ich śladem zaczyna podążać mroczna siła.

Reżyserem The Ritual jest David Bruckner, twórca horrorów tzw. “młodego pokolenia”, który na swoim koncie ma już takie produkcje jak V/H/S, Slender Man czy Dead Survivors. W filmie zobaczymy m.in. Rafe Spall, Roberta Jamesa-Collier, Arsher Ali i Sama Troughtona.

Opublikowany zwiastun pokazuje dość dużo z fabuły, ale pozwala również sądzić, iż jest to jeden z porządniejszych horrorów ostatnich czasów. Jego premiera w serwisie Netflix odbędzie się już 9 lutego br.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus