Zmarł Nebojša Glogovac

9 lutego 2018

Nie żyje jeden z najbardziej znanych serbskich aktorów. Po raz ostatni w Polsce mogliśmy oglądać go w filmie Konstytucja, gdzie brawurowo wcielił się w rolę nauczyciela historii o silnie nacjonalistycznych poglądach, który ukrywa przed światem swoją prawdziwą orientację. Glogovac miał 48 lat.

Aktor urodził się 30 lipca 1969 roku w Trebinje leżącym obecnie na terenie Bośni, a dorastał w Pančevie położonym w Wojwodinie (Serbia). Ojciec Milovan był prawosławnym duchownym, a matka Milena krawcową. Szkołę podstawową i średnią ukończył w Pančevie. Potem przez dwa lata studiował psychologię na Uniwersytecie Belgradzkim, ale jej nie ukończył. Rozpoczął za to studia aktorskie na Wydziale Sztuk Dramatycznych Akademii Sztuk. Zadebiutował w jugosłowiańskim serialu pt. Bolji život, a dopiero sześć lat później wystąpił w pełnometrażowym filmie (Raj). Pierwszą główną rolę zagrał w obrazie Zabójstwo z premedytacją, za którą otrzymał nagrodę na Festiwalu Filmowym w Niszu (Serbia). Największą popularność zdobył grając Zlatka Gavrilovića w serialu Porodično blago [za: filmweb.pl]. Potem przyszły role w obrazach: Jutro ranoPułapka czy Enklawa.
 
W 2016 roku wystąpił w filmach: Konstytucja, Osloboduvanje na Skopje oraz Macori iz slivnika. Na premierę czekają jeszcze trzy obrazy, w których zaprezentował się aktor: Zaspanka za vojnike, Apsurdni eksperiment oraz Juzni vetar
 
Glogovac pozostawił żonę i dwóch synów, Gavrila i Milosa. Miał 48 lat.
 
 
 

Adrian Warwas za outfilm.plblog comments powered by Disqus