"House of Cards" powróci jesienią

12 marca 2018

Już tej jesieni w serwisie Netflix pojawi się szósty, finałowy sezon serialu House of Cards, a już teraz platforma opublikowała teaser nadchodzącego sezonu.

W szóstym sezonie House of Cards znów zobaczymy laureatkę Złotego Globu i nominowaną do nagrody Emmy - Robin Wright. U jej boku pojawią się także Michael Kelly, Diane Lane, Greg Kinnear, Jayne Atkinson, Patricia Clarkson, Cody Fern, Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott i Boris McGiver. Twórcą serialu jest Beau Willimon.

W 2013 roku House of Cards stał się pierwszym oryginalnym serialem internetowym, który nominowano do nagrody Primetime Emmy Awards w najważniejszych kategoriach. Serial otrzymał do tej pory 53 nominacji i 7 nagród Emmy - w tym pierwszą w historii nagrodę w głównej kategorii dla serwisu streamingowego dla Davida Finchera za Wybitną reżyserię serialu dramatycznego. House of Cards zdobył 6 nominacji i 2 Złote Globy. Pośród licznych wyróżnień znajdują się także: 11 nominacji i 2 nagrody Stowarzyszenia Aktorów Filmowych, nagroda Amerykańskiego Instytutu Filmowego, 4 nominacje  i jedna Nagroda Gildii Amerykańskich Scenarzystów, 2 nominacje do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej, 4 nominacje do Nagrody Amerykańskiej Gildii Producentów Filmowych, 2 nominacje do Nagrody Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych i Nagroda Peabody'ego.


Justina za Netflixblog comments powered by Disqus