"Blacklist" z kolejnym sezonem

16 maja 2018

Serial Blacklist: Czarna lista otrzymał zamówienie na produkcję szóstego już sezonu od NBC. Twórcą jest Jon Bokenkamp (Złodziej życia). 

Przez dwadzieścia lat były rządowy agent Raymond "Red" Reddington (James Spader) znajdował się na liście FBI najbardziej poszukiwanych przestępców. Zajmował się negocjowaniem mrocznych interesów dla przestępców z całego świata, był maklerem biznesu kryminalnego, a prasa nazywała go "Concierge zbrodni". Teraz niespodziewanie poddaje się FBI, oferując nadzwyczajny układ: w zamian za immunitet pomoże schwytać najbardziej nieuchwytnych przestępców, pod warunkiem że rozmawiać będzie jedynie z początkująca agentką Elizabeth "Liz" Keen (Megan Boone) - specjalistką od tworzenia profili psychologicznych. Dla Liz zanosi się na prawdziwe piekło od pierwszego dnia pracy! [za: opis dystrybutora dvd]
 
Blacklist: Czarna lista nominowany był dotychczas do Saturnów (trzy nominacje), Emmy (w pięciu kategoriach) oraz Złotych Globów (dwie). Doczekał się również spin-offa pt. Czarna lista: Odkupienie z Famke Janssen i Terrym O'Quinnem. Produkcja jednak została skasowana po emisji pierwszej serii.
 
 
 
blog comments powered by Disqus