Kasacje w FOX

12 maja 2018

Trwa serialowe trzesięnie ziemi. Jak poinformowano oficjalnie, stacja FOX zdecydowała się zakończyć następujące produkcje: Brooklyn 9-9Lucyfer oraz Egzorcysta.

Sitcom Brooklyn 9-9 skupiał się wokół postaci Jake'a Peralty (w tej roli Andy Samberg). To utalentowany, lecz leniwy i nieszanujący zasad detektyw z 99. posterunku nowojorskiej policji. Z powodu wysokiej liczby aresztowań pozwala mu się jednak na wiele. To się zmienia, gdy pojawia się nowy dowódca - kapitan Ray Holt (Andre Braugher). Komendant wierzy w zasady i dyscyplinę - dwie rzeczy, których dotąd brakowało na posterunku.
 
Z kolei Lucyfer to swobodna adaptacja komiksu Neila Gaimana, Sama Keitha i Marka Dringenberga. Władcę Piekieł, Lucyfera Morningstara (Tom Ellis) nudzi dotychczasowe życie. Postanawia więc porzucić swoją funkcję i przenieść się do Los Angeles, gdzie zostaje właścicielem luksusowego klubu nocnego. Gdy dochodzi do zabójstwa wschodzącej gwiazdy muzyki pop, postanawia użyć swoich nadprzyrodzonych mocy, aby pomóc schwytać mordercę. Wkrótce rozpoczyna pracę w policji i stara się karać ludzi za zbrodnie. Z kolei drugi sezon skupiał się wokół ucieczki Matki Aniołów, Lilith, która na Ziemi przybiera postać kobiety imieniem Charlotte (Tricia Helfer). 
 
 
Serialowy Egzorcysta, którego twórcą jest Jeremy Slater, przedstawiał losy ojców Thomasa Ortegi (Alfonso Herrera) i Marcusa Keane'a (Ben Daniels), którzy przybywają na prośbę Angeli Rance (Geena Davis) w związku z rzekomym opętaniem jej córki Casey (Hannah Kasulka) przez demona. 
 
O ile wiadomość związana z anulowaniem sitcomu wzbudziła ogromne poruszenie w sieci, o tyle kilka godzin później poinformowano, że stacja NBC jest zainteresowana przejęciem projektu Brooklyn 9-9.
 
Lucyfer zakończy swoją przygodę po trzech sezonach (cliffhangerem), a Egzorcysta - po dwóch. Na tę chwilę nie wiadomo, czy inne stacje lub platformy będą zainteresowane wykupieniem i wznowieniem seriali.
 
 
blog comments powered by Disqus