"Król rozrywki" trafi na Broadway

16 maja 2018

Sukces frekwencyjny w kinach, Złoty Glob dla najlepszej piosenki oraz rekordowe sprzedaże ścieżki dźwiękowej sprawiły, że scenariusz do filmu Król rozrywki, autorstwa Jenny Bicks i Billa Condona posłuży do stworzenia musicalu na deski Broadwayu.

Jak donosi The Sun, trwają rozmowy na temat nowojorskiej adaptacji scenicznej filmu muzycznego, w którym występował Hugh Jackman jako cyrkowy impresario P.T. Barnum.
 
To oryginalny musical, który ukazuje narodziny amerykańskiego przemysłu rozrywkowego. Inspirowany losami legendarnego P.T. Barnuma film ukazuje historię wizjonera, gotowego na wszystko, by urzeczywistnić ideę olśniewającego widowiska, który stał się sensacją na miarę światową.
 
W rolach głównych, prócz Hugh Jackmana, wystąpili: Michelle Williams, Zac Efron, Rebecca Ferguson oraz Zendaya
 
Piosenka pt. This Is Me w wykonaniu Keali Settle była nominowana to tegorocznych Oscarów. Wcześniej utwór został nagrodzony Złotym Globem.
 
To nie pierwszy raz, kiedy twórcy sięgają po materiał źródłowy z kin i adaptują go na potrzeby teatru; wspominając chociażby Króla Lwa, Shreka, Legalną blondynkę, Kozaczki z pieprzykiem czy - przygotowywany przez sir Eltona Johna - Diabeł ubiera się u Prady.
 
Poniżej przypominamy zwiastun filmu Król rozrywki.
 
 
 


:: Źródło ::blog comments powered by Disqus