Pierwsze spojrzenie na nową "Suspirię"

16 maja 2018

Prezentujemy pierwsze zdjęcia oraz plakaty, promujące nową wersję horroru Daria Argento pt. Suspiria. Reżyserem remake'u jest Luca Guadagnino (Jestem miłościąTamte dni, tamte noce).

W oryginale - Susan Bannion przyjeżdża z Ameryki do Wiednia, aby uczęszczać do najsławniejszej szkoły baletowej w mieście. Jednak, gdy tylko pojawia się na miejscu od razu odkrywa, że dzieją się tutaj dziwne i okropne rzeczy. Młode dziewczyny giną jedna po drugiej w strasznych okolicznościach, a instruktorka tańca, służące i dyrektorka zdają się nie dostrzegać niebezpieczeństwa. Wkrótce Susan dowie się, dlaczego i jakie tajemnice kryje przeklęte miejsce...

W rolach głównych występują: Dakota Johnson, Tilda Swinton, Chloë Grace Moretz, Mia Goth, Angela Winkler oraz Małgorzata Bela. W produkcji pojawi się również Jessica Harper, która zagrała główną bohaterkę w oryginalnej Suspirii Dario Argento. Reżyseruje Luca Guadagnino (Jestem miłością, Tamte dni, tamte noce) na podstawie scenariusza Davida Kajganicha (Inwazja, Nienasycony, Terror). Ścieżkę dźwiękową skomponuje Thom Yorke z Radiohead.
 
Zdjęcia do filmu nakręcono w Berlinie (Niemcy), Budapeszcie (Węgry) i Varese (Włochy). Co ciekawe remake Suspirii planowano od 2008 roku, kiedy twórca David Gordon Green (Boski chillout, Joe) był związany z projektem jako reżyser. Jednak w 2015 roku zrezygnował z tego stanowiska. Wtedy też do ról przymierzano: Isabelle Fuhrman, Isabelle Huppert, Janet McTeer, Michaela Nyqvista oraz Antje Traue.
 
Produkcją zajmuje się Amazon Studios. Premierę zaplanowano na 2 listopada. 
 
 
 
 
 


:: Źródło ::blog comments powered by Disqus