Anna Seniuk i Jan Englert Ikonami Polskiego Kina

23 czerwca 2018

Siódmy Kołobrzeski Festiwal Filmowy Suspense Film Festival odbędzie się w dniach 4-8 lipca. Podczas Festiwalu po raz kolejny organizowany będzie jedyny w Polsce i jeden z niewielu w Europie międzynarodowy konkurs na najlepszy europejski film sensacyjny Suspense Film Competition. Kalendarz festiwalowych projekcji składać się będzie z filmów konkursowych oraz tradycyjnie – z przeglądu emocjonujących sensacyjnych polskich i europejskich produkcji.

Suspense Film Festival w Kołobrzegu - to 6. udanych edycji, ponad 300 filmów, blisko 250 gości: aktorów i twórców filmowych z Polski i ze świata, w sumie około 100 tys. zadowolonych widzów-uczestników Festiwalu.
 
W tym roku Festiwal rozpocznie się 4 lipca uroczystą Galą Otwarcia. Podczas Festiwalu zostaną wręczone jak co roku nagrody aktorskie „Ikona Polskiego Kina”- w tym roku otrzymają je Anna Seniuk i Jan Englert.
 
Projekcje festiwalowe w dniach 4-8 lipca odbędą się w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz na plaży. W programie VII edycji Festiwalu znajdą się najnowsze polskie filmy sensacyjne, ale nie zabraknie również  europejskich produkcji kina gatunkowego, które stanowić będą osobną sekcję- konkursową na najlepszy europejski film sensacyjny Suspense Film Competition. W konkursie weźmie  udział  8 premierowych  filmów z różnych europejskich krajów, które powalczą o statuetkę „Golden Seahorse”. Polskim reprezentantem jest film Ach śpij, kochanie Krzysztofa Langa. Zwycięzcę wybierze międzynarodowe jury w składzie: reżyserzy Marc-Henri Wajnberg (Mama Dracula) i Thomas Freundner (Miejsce zbrodni, Królewna Śnieżka) oraz szkocki aktor Martin Compston (Uprowadzona Alice Creed). 
 
Kontynuując cieszącą się popularnością tradycję burzliwych dyskusji o filmach, widzowie ponownie zostaną zaproszeni na Kino Konesera i ciekawą rozmowę z Tomaszem Raczkiem i Moniką Kowalską po seansie. Tym razem w Kinie Konesera zobaczymy film pt. Trzy billboardy za Ebbing, Missouri autorstwa Martina McDonagha.
 
Po raz kolejny w ramach Festiwalu odbędzie się także konkurs dla młodych twórców First Shot. W zmaganiach weźmie udział 10 krótkometrażowych filmów fabularnych, które zostaną zaprezentowane w Kołobrzegu. Młodzi filmowcy ocenieni będą na podstawie sprawności warsztatowej reżysera filmu i wykorzystania reguł kina gatunkowego.
 
Wieczorami i nocą organizatorzy zaproszą na Kino Emocji, które będzie można oglądać na kołobrzeskiej plaży w Miasteczku Filmowym. 
 
Jak co roku na Festiwal do Kołobrzegu przyjedzie wielu znakomitych  reżyserów, aktorów i twórców filmowych z Polski i zza granicy, których ugości Zdrojowa Invest w swoich Marine Hotel***** i Diune Hotel& Resort*****.
 
Więcej informacji na temat wydarzenia: www.facebook.com/Suspense Film Festival oraz na www.suspenseff.pl 
 
 
 

Adrian Warwas za www.suspenseff.plblog comments powered by Disqus