John Malkovich jako Hercules Poirot

21 czerwca 2018

Po sukcesach miniseriali I nie było już nikogo oraz Świadka oskarżenia, stacja BBC One adaptuje kolejną powieść Agathy Christie. Tym razem będzie to ABC. W rolę legendarnego belgijskiego detektywa Herculesa Poirot wcieli się John Malkovich. Prezentujemy pierwsze zdjęcie aktora!

Seryjny morderca zabija ludzi w porządku alfabetycznym. Odpracował już litery A, B i C... Czy zostanie schwytany, zanim dojdzie do Z? Zabójca umyka wymiarowi sprawiedliwości, mimo że przed każdą zbrodnią wysyła list z informacją, gdzie i kiedy należy szukać następnej ofiary. Przy zwłokach zawsze zostawia rozkład jazdy pociągów, potocznie nazywany ABC. Co więcej, w listach również popisuje się „A.B.C.”. Herkules Poirot przeczuwa, że zostawiane wskazówki mają sprowadzić policję na błędny trop. [za: lubimyczytac.pl] 

Prócz John Malkovicha, w ABC wystąpią: Rupert Grint (Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część II), Andrew Buchan (Wszystkie pieniądze świata), Eamon Farren (Twin Peaks), Tara Fitzgerald (Gra o tron), Bronwyn James (Rozpustnice), Ian Pirie (Demony Da Vinci) i Freya Mavor (Skins. Kumple).
 
Reżyseruje Alex Gabassi, autor wybranych odcinków seriali Psi czy Hipnotyzer. Zdjęcia mają rozpocząć się w tym miesiącu. 
 
Projekt będzie, podobnie jak poprzednie, miniserialem. Stacja BBC One przygotowuję się również do realizacji powieści Agathy Christie pt. Zakończeniem jest śmierć, która z kolei rozgrywa się w starożytnym Egipcie. 
 
Poniżej prezentujemy pierwsze, oficjalne zdjęcie Johna Malkovicha jako detektyw Hercules Poirot.
 

 :: Źródło ::blog comments powered by Disqus