Koniec "Shadowhunters" po trzech sezonach

24 czerwca 2018

Telewizja Freeform postanowiła zakończyć Shadowhunters po trzech sezonach. Zamówiono dodatkowo dwugodzinny odcinek finałowy, który obejmie wydarzenia z ostatniej, szóstej książki. Finałowa seria 3B - Shadowhunters: The Final Hunt - którą zobaczymy wiosną 2019 roku, będzie więc składała się z dwunastu odcinków.

Shadowhunters powstało na podstawie sagi Dary Anioła autorstwa Cassandry Clare. Opowiada o osiemnastoletniej Clary, która w dniu urodzin dowiaduje się, że jest Nocnym Łowcą - osobą polującą na demony.

W 2013 roku powstał film pełnometrażowy pt. Dary Anioła: Miasto Kości, w którym wystąpili m.in. Lily Collins, Jamie Campbell Bower oraz Kevin Zegers. Produkcja zebrała dobre recenzje, ale nie była hitem w kinach. 
 
Dlatego też trzy lata później postanawiono na nowo opowiedzieć tę historię, angażując zupełnie nowych aktorów. Niestety, serial spotkał się z jeszcze gorszym odbiorem ze względu na ogromne różnice w porównaniu z książką Cassandry Clare, a także słabą grę aktorską i efektami specjalnymi.
 
Mimo to, produkcja była niejednokrotnie nominowana do Teen Choice oraz People's Choice. W 2016 roku aktor Matthew Daddario, wcielający się w postać Aleca Lightwooda otrzymał nagrodę Teen Choice w kategorii Przełomowa rola telewizyjna. Natomiast rok później serial został nagrodzony nagrodą GLAAD Media jako Najlepszy serial dramatyczny. Jednym z twórców serii jest McG (Aniołki Charliego, Terminator: Ocalenie).
 
Serial Shadowhunters dostępny jest na platformie Netflix.
 
 
 


:: Źródło ::blog comments powered by Disqus