Nowy zwiastun "The House with a Clock in Its Walls"

29 czerwca 2018

Wytwórnie Universal Pictures i Amblin Entertainment wypuściły kolejny zwiastun horroru dla dzieci The House with a Clock in Its Walls z Jack Blackiem i Cate Blanchett w rolach głównych.

Produkcja opiera się na lubianej przez dzieci opowieści fantasy Luis Barnavelt i zegar czarnoksiężnika Johna Bellairs’a. Powieść napisana została w 1973 roku i zawiera ilustracje Edwarda Goreya. W Polsce wydana została dopiero w 2000 roku. Reżyserem ekranizacji jest Eli Roth, a autorem scenariusza – Eric Kripke. Do obsady należą Owen Vaccaro (Luis), Cate Blanchett (Pani Zimmerman), Jack Black (wuj Luisa), Kyle MacLachlan, Colleen Camp, Renee Elise Goldsberry, Vanessa Anne Williams oraz Sunny Suljic.

Luis, dziesięcioletni chłopiec po śmierci swoich rodziców trafia pod opiekę do wuja, który mieszka w starym, skrzypiącym domu. Dom ten od razu wydaje się chłopcu tajemniczy, a potęguje to nagłe tykanie zegara dochodzące zza ścian budynku. Próbując rozwikłać zagadkę zegara chłopiec odkrywa, iż jego wuj jest czarodziejem i to wcale nie jedynym, a także przekonuje się o istnieniu wielu innych rzeczy, które do tej pory uważał za nierealne. Luisa jednak nie przeraża to i postanawia odnaleźć i zatrzymać tykający zegar, który jak się okazuje odmierza czas, jaki pozostał do zagłady świata.

The House with a Clock in Its Walls w Polsce wyświetlany będzie pod tytułem Zegar czarnoksiężnika i trafi do kin 21 września br.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus