Wieści z Comic Con: Zwiastun 9. serii The Walking Dead

22 lipca 2018

Przed Wami oficjalny, ponad sześciominutowy zwiastun nadchodzącej, dziewiątej serii serialu The Walking Dead: Żywe trupy, opartym na komiksie Roberta Kirkmana.

To serial Franka Darabonta, reżysera filmów Skazani na Shawshank i Zielona mila oraz Gale Anne Hurd, producentki TerminatoraObcegoArmagedonu i Niesamowitego Hulka, oparty na bestsellerowym komiksie Roberta Kirkmana. Serial opowiada o czasie następującym po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie. Pierwszy sezon serialu skupiał się na szeryfie Ricku Grimesie (Andrew Lincoln), który podróżuje wraz z rodziną i z garstką ocalałych, w bezustannym poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Ciągła presja oraz codzienne zmagania się z zagrożeniem i śmiercią zbierają krwawe żniwo, popychając wielu ku otchłani najgłębszego ludzkiego okrucieństwa. W trakcie walki o przeżycie swojej rodziny, Rick odkrywa, że wszechogarniający strach ocalałych może być dużo bardziej niebezpieczny, niż przemierzające świat zombie. [za: opis dystrybutora] 

Angaże w nowej serii otrzymali: Dan Fogler (Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć), Eleanor Matsuura (Into the Badlands: Kraina bezprawia) i Lauren Ridloff (Wonderstruck).

Dodajmy, że do ekipy serialu powróci Michael Cudlitz. Co prawda postać Abrahama Forda, którą kreował przez trzy sezony, została brutalnie zabita przez Negana (Jeffrey Dean Morgan), ale sam aktor zadebiutuje jako reżyser, kręcąc siódmy odcinek z dziewiątej serii.

Z kolei Lauren Ridloff zagra pierwszą w historii serialu The Walking Dead niesłyszającą osobę bohaterkę, imieniem Connie.

Do serialu powróci również Jon Bernthal, który ponownie wcieli się w postać policjanta Shane’a Walsha. Jego bohater zginął pod koniec drugiej serii, zabity przez Ricka (Andrew Lincoln). Później przewinął się w trzeciej serii, ale jako wytwór wyobraźni głównego bohatera. Na tę chwilę nie wiadomo, w jakiej formie ma pojawić się jego bohater w nowych odcinkach. Sugeruje się o scenach retrospekcji.

Sezon ten ma być również pożegnaniem dla aktorów Andrew Lincolna i Lauren Cohan, którzy opuszczają serial. Zgodnie z oficjalnymi informacjami od twórców, główną postacią ma zostać Daryl (Norman Reedus).
 
Na tę chwilę nie wiadomo, czy dziewiąta seria nie będzie ostatnia. Nie wiadomo również, czy z produkcją nie pożegna się Danai Gurira, która niedawno otrzymała propozycję zagrania w filmach Godzilla vs Kong oraz Star Trek IV.
 
Poniżej prezentujemy zwiastun.
 
 
 
blog comments powered by Disqus