Dakota Johnson na nowym plakacie filmu "Suspiria"

20 sierpnia 2018

W sieci za sprawą Amazon Studios pojawił się najnowszy plakat horroru Suspiria będącego remake Odgłosów z 1977 roku. Ogłoszona została także informacja o wydaniu nowego zwiastuna, którego premiera już w tym tygodniu.

Krwawą produkcję reżyseruje Luca Guadagnino, na podstawie scenariusza Davida Kajganicha. W filmie wystąpią m.in. Tilda Swinton, Dakota Johnson, Chloe Grace Moretz, Mia Goth oraz Jessica Harper, która wystąpiła także w oryginalnym filmie.

Fabuła filmu rozgrywa się w 1977 roku. Główną rolę w filmie ma Dakota Johnson, która wciela się w Susie Bannion, młodą amerykankę podróżującą do Berlina w celu dołączenia do prestiżowej akademii tanecznej. Od razu po swoim przyjeździe odkrywa, iż jedna z jej członkiń znika bez śladu, a Madame Blanc, opiekunka uczennic nie widzi w tym żadnego problemu. Susie z czasem zaprzyjaźnia się z Sarą, która dzieli się z nią swoimi podejrzeniami na temat Madame. Uważa ona, iż kobieta skrywa jakiś przerażający sekret. W szkole zaczynają się dziać złowrogie i nienaturalne rzeczy, a kilka uczennic ginie w makabrycznych okolicznościach. Po tych zdarzeniach Susie zaczyna powoli odkrywać mroczną historię szkoły.

Suspiria  oficjalnie do kin wejdzie 2 listopada br., ale film swoją światową premierę będzie miał około 2 miesiące wcześniej na 75. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus