Serial "Castle Rock" już dostępny na HBO GO

7 sierpnia 2018

Nowy, mroczny serial Castle Rock, którego producentami wykonawczymi są Stephen King i J.J. Abrams już od 2 sierpnia dostępny jest na HBO GO. Tego dnia do serwisu dodane zostały pierwsze cztery odcinki produkcji.

Nowy serial Castle Rock zabierze widzów w podróż do mrożącego krew w żyłach świata stworzonego przez autora bestsellerów Stephena Kinga. W produkcji pojawią się znane z jego twórczości motywy i bohaterowie. Akcja tej epickiej sagi mroku i światła rozgrywa się na terenie kilku kilometrów kwadratowych w lasach stanu Maine.

Fikcyjne miasteczko Castle Rock w stanie Maine często pojawia się w powieściach Stephena Kinga. To właśnie tam toczy się akcja powieści Cujo, To i Sklepik z marzeniami. W opowiadaniach Ciało, Rita i Skazani na Shawshank znajdujemy liczne odniesienia do tego tytułowego miasteczka albo ich akcja w nim się zawiązuje. Utrzymany w konwencji horroru psychologicznego serial Castle Rock jest thrillerem, który w oryginalny sposób łączy znane tematy i motywy z powieści Kinga oraz wątki pojawiające się w najbardziej kultowych i popularnych powieściach tego pisarza. Serial wyprodukowała należąca do J.J. Abramsa spółka Bad Robot Productions dla wytwórni Warner Bros Television.

W rolach głównych występują André Holland, Melanie Lynskey, Bill Skarsgård, Jane Levy i Sissy Spacek. Gościnnie do obsady dołączył także Scott Glenn.

Pomysłodawcami projektu są Sam Shaw i Dustin Thomason, którzy wspólnie z J.J. Abramsem, Stephenem Kingiem, Benem Stephensonem, Markiem Laffertym i Liz Glotzer pełnią obowiązki producentów wykonawczych.

Cały serial składać się będzie z 10 odcinków. Aktualnie w serwisie dostępne są pierwsze cztery odcinki, a kolejne pojawiać się będą co czwartek.


Justina za HBO GOblog comments powered by Disqus