Sierpniowe premiery na Cineman VOD

3 sierpnia 2018

Sierpień na Cineman VOD zapowiada się bardzo ciekawie. Będzie można zobaczyć wzruszający film Cudowny chłopak, pośmiać się przy komedii Raz się żyje, a także zasiąść przed ambitniejszym kinem reprezentowanym przez dramat 120 uderzeń serca. Jednak to nie wszystko, poniżej przedstawiamy szerszą listę sierpniowych premier.

Cudowny chłopak na Cineman VOD pojawi się 17 sierpnia. Jest to historia 10-letniego Auggiego, który urodził się z licznymi deformacjami twarzy. Pierwsze lata szkoły uczył się w domu pod okiem mamy a od piątej klasy zaczyna naukę w normalnej szkole, z nadzieją, że rówieśnicy i nauczyciele potraktują go jak normalnego chłopca. Jednak jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz "dziwadłem". Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. W filmie wyreżyserowanym przez Stephena Chbosky'ego wystąpili Julia Roberts i Owen Wilson, w role chłopca o zdeformowanej twarzy wcielił się z dużym powodzeniem Jacob Trambley, który znany jest z roli w oscarowym dramacie Pokój.

Zakręcona komedia Raz się żyje debiutuje już dzisiaj i zabiera widzów do świata wielkiego biznesu, który okazuje się być najeżony pułapkami czekającymi na naiwnych biznesmanów. Jednym z nich jest Harold, który widzi się już w roli rekina światowych giełd. Niestety zostanie wplątany w szereg niefortunnych zdarzeń prowadzących do nieuniknionej katastrofy. Reżyserem filmu jest Nash Edgerton, a w rolach głównych występują: laureatka Oscara Charlize Theron oraz nominowany do Złotego Globu Joel Edgerton.

Premiera 120 uderzeń serca odbędzie się 31 sierpnia. Jest to dramat, który na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes zdobył aż 4 prestiżowe nagrody. Film ukazuje początki walki o systemowe wsparcie chorych na AIDS. Wczesne lata 90- te, epidemia AIDS zbiera we Francji ogromne żniwo. Zmowę milczenia wokół choroby, obojętność rządu i wielkich koncernów farmaceutycznych starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. W Paryżu wrze. Rozpoczynają się marsze, happeningi i protesty. Ciągle brak sensownych decyzji a chorzy umierają bez jakiejkolwiek pomocy. Film wyreżyserował Robin Campillo, a występujący w roli Seana Nahuel Pérez Biscayart po raz kolejny udowodnił, że jest znakomitym aktorem i tym razem za swoją kreacją został nagrodzony Cezarem.

31 sierpnia swoja premierę będzie miała także produkcja pt. Polegaj na mnie, która jest poruszającą opowieścią o dojrzewaniu i przyjaźni. Charley od zawsze kochał zwierzęta. Przyjaźń z nimi pomagała mu przetrwać trudną codzienność na amerykańskiej prowincji. Kiedy więc pewnego dnia zaproponowano mu żeby w czasie letnich wakacji zajął się koniem wyścigowym, zgodził się bez wahania. W tym dniu nawet nie przypuszczał, że niezwykła więź z wyścigowym championem zapoczątkuje podróż życia po bezkresach Ameryki. Reżyserem filmu jest Andrew Haigh, a w roli głównej wystąpił Charlie Plummer znany z roli filmie Wszystkie pieniądze świata.

Pozostałe premiery na Cineman VOD w sierpniu:

03.08. Eva - Isabelle Huppert w oklaskiwanym na Berlinale melodramacie Benoît Jacquota.

10.08. Zemsta - pełnometrażowy debiut francuskiej reżyserki Coralie Fargeat, historia dziewczyny, która przeżyła, żeby zabić swoich oprawców.

10.08. Pół na Pół - laureat Cezara Didier Bourdon i Isabelle Carré w mocno zakręconej komedii małżeńskiej.

22.08. Złe psy - rasowe kino noir z Dan Gallagherem w roli skompromitowanego detektywa walczącego o odbudowanie zrujnowanej reputacji.

24.08. Kataklizm - Romain Duris i Olga Kurylenko w widowiskowym thrillerze sci-fi24.08. Siedem dni - Rosamund Pike oraz Daniel Brühl i Eddie Marsan w opartej na faktach historii porwania izraelskiego samolotu.


Justina za Cinemanblog comments powered by Disqus