Zwiastun i data premiery filmu "Król Lear"

21 sierpnia 2018

Amazon Studios ogłosiło amerykańską datę premiery adaptacji dramatu Shakespeare. Odbędzie się ona w piątek 28 września br. na Prime Video. Studio opublikowało także nowy zwiastun produkcji.

Shakespeare’owska sztuka opowiada o legendarnym królu Brytanii, który miał trzy córki. Pewnego razu postanowił obdzielić je swoim majątkiem odpowiednio do stopnia ich miłości do siebie. Najwięcej otrzymały dwie starsze córki, a najmłodsza zostaje wydziedziczona i wygnana poza granice królestwa. Jednakże szybko przyjdzie królowi zapłacić za swą decyzję.

W tytułową rolę wciela się sam Anthony Hopkins, a jego najstarsza córkę Gonerylę zagra Emma Thompson. W rolę Regan, środkowej córki wcieli się Emily Watson, a Florence Pugh wystąpi jako Cordelia, najmłodsza córka władcy. W rolę hrabiego Gloucester wciela się Jim Broadbent.

Za reżyserię adaptacji odpowiada Richard Eyre. Film miał już swoją premierę w Wielkiej Brytanii na kanale BBC Two. Aktualnie Amazon Studios, które zaangażowane było również w produkcję będzie emitować go w USA i Niemczech. Kiedy film trafi do Polski nie wiadomo.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus