Oto "Rabid Grannies 2"

3 września 2018

Horror komediowy wytwórni Troma - Rabid Grannies - doczekał się kontynuacji po trzydziestu latach. Prezentujemy zapowiedź.

Rabid Grannies (tytuł oryginalny Les Mémés cannibales) wyreżyserował na podstawie własnego scenariusza Emmanuel Kervyn. Premiera odbyła się 12 grudnia 1988 roku. 
 
Dwie babcie (co odnosi się raczej do ich wieku, formalnie są ciotkami) obchodzą wspólne urodziny i zapraszają do swojej posiadłości rodzinę z różnych zakątków kraju. Zgromadzenie okazuje się nie być nastawione na celebrację, każdemu zależy przede wszystkim na przejęciu majątku starszych pań. Sprawy przybierają krwawy obrót, gdy dziwna kobieta dostarcza tajemnicze pudełko, którego otwarcie przemienia emerytki w zabójcze zmory. [za: recenzja Ustąp babci miejsca, Cosimo_Villa_Nova, https://www.filmweb.pl/review/Ust%C4%85p+babci+miejsca-16388].
 
Co ciekawe, na rynku krążyły różnego rodzaju wersje filmu. Pierwszych cięć dokonała ekipa Troma Entertainment, ale jak nie trudno się domyślić, nie było to dobrowolne zmniejszenie dawki gore, lecz wymóg konieczny narzucony przez MPAA.
 
Teraz Troma zdecydowała się na produkcję sequela - po trzydziestu latach. Akcja skupi się na Christopherze, członku rodziny, który powraca do rezydencji, w której w trakcie urodzinowej przyjęcia ciotek, wydarzyła się tragedia. O bohaterze wspomniana była tylko wzmianka w pierwszej części: był aresztowany za pewne nielegalne interesy i rzekomo - SPOILER - to on wysłał tajemnicze pudełko. 
 
Poniżej znajdziecie zapowiedź zwiastuna kontynuacji pt. Rabid Grannies II: Ravenshore oraz - udostępniony legalnie przez wytwórnię Troma - oryginalny film. Polecamy seanse.
 
 
 
 
Tu legalnie możecie obejrzeć pierwszą część, udostępnione na YouTube przez Tromę.

 

 
 
blog comments powered by Disqus