"Pani Doubtfire" doczeka się musicalowej wersji

3 września 2018

Ukochana komedia Pani Doubtfire z Robinem Williamsem w roli tytułowej doczeka się musicalowej wersji na Broadwayu.

Jerry Zaks, czterokrotny laureat nagrody Tony wyreżyseruje sceniczną adaptację. Odpowiadał m.in. za reżyserię do broadway'owskich wersji 101. Dalmatyńczyków w 2009 roku oraz za Zakonnicę w przebraniu w 2011. Scenariusz napiszą Karey Kirkpatrick (Uciekające kurczaki, Pajęczyna Charlotty, Skok przez płotKroniki Spiderwick, Smerfy 2) i John O'Farrell (Jaskiniowiec). Z kolei Kirkpatrick i jego brat Will skomponują piosenki.

Dramat komediowy, wyreżyserowany przez Chrisa Columbusa z 1993 roku, oparto o książkę autorstwa Anne Fine. Po niefortunnym rozwodzie aktor Daniel Hillard (w tej roli Robin Williams) dowiaduje się, że jego była żona (Sally Field) poszukuje gosposi. Bez namysłu podejmuje tę pracę. Wymaga to jednak drobnej charakteryzacji, wcielając się w tytułową Pani Doubtfire.

Na drugim planie mogliśmy oglądać również Pierce’a Brosnana.

Produkcja okazała się kasowym hitem. Obraz został nagrodzony dwoma Złotymi Globami (w kategoriach najlepsza komedia lub musical oraz dla najlepszego aktora Robina Williamsa). Film otrzymał również Oscara za najlepszą charakteryzację.

 :: Źródło ::blog comments powered by Disqus