"Rampage: Dzika furia" już na DVD!

25 września 2018

Dwayne Johnson, jedna z największych gwiazd kina akcji, zagrał główną rolę w superprodukcji Rampage: Dzika furia inspirowanej popularną serią gier wideo. Widowiskowa produkcja Brada Peytona opowiadająca o walce ludzi ze zmutowanymi, olbrzymimi zwierzętami 19 września zadebiutowała na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D,  Blu-ray i DVD.

Davis Okoye (Dwayne „The Rock” Johnson) jest trzymającym ludzi na dystans prymatologiem, którego najbliższym przyjacielem jest inteligentny goryl albinos. Okoye opiekuje się nim od czasu, kiedy uratował go jako młodego osobnika z rąk kłusowników. Niestety wskutek nieudanego eksperymentu genetycznego ta łagodnie usposobiona małpa zmienia się w gigantyczną, rozwścieczoną bestię. Na domiar złego wkrótce okazuje się, że istnieją też inne zwierzęta, które uległy podobnej przemianie. Nowo stworzone drapieżniki alfa przedzierają się przez Amerykę Północną, niszcząc wszystko na swojej drodze. Okoye łączy siły z odrzuconą przez środowisko genetyczką Kate Caldwell (Naomie Harris), aby znaleźć antidotum. Jednocześnie stara się przetrwać na nieustannie zmieniającym się polu walki i nie tylko zapobiec globalnej katastrofie, ale też uratować goryla, który niegdyś był jego przyjacielem.

Rampage: Dzika furia to zrealizowana z niezwykłym rozmachem superprodukcja na podstawie popularnej serii gier wideo wyreżyserowana przez Brada Peytona. W roli głównej wystąpił Dwayne Johnson, któremu partnerują nominowana do Oscara Naomie Harris, Malin Akerman, Jeffrey Dean Morgan, Jake Lacy, Joe Manganiello oraz Marley Shelton.

Podobnie jak fani kina na całym świecie reżyser i producent filmu Rampage: Dzika furia Brad Peyton uwielbia oglądać Dwayne’a Johnsona grającego w przerażających, a zarazem ekscytujących produkcjach, w których jest zmuszony zaprezentować pełnię swoich umiejętności oraz zabłysnąć poczuciem humoru i urokiem osobistym. Peyton już w swoich wcześniejszych filmach umieścił tego aktora pod wulkanem na tonącej wyspie (Podróż na tajemniczą wyspę), a także rzucił go w samo epicentrum trzęsienia ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera (San Andreas). W ramach najnowszej trzeciej wspólnej produkcji Peyton ponownie podnosi poprzeczkę, wystawiając Johnsona do walki z czymś, z czym nie miał do tej pory okazji się zmierzyć – przeciwnikiem znacząco większym od siebie. Na dodatek nie tylko jednym, ale trzema olbrzymimi, genetycznie zmutowanymi, pozbawionymi kontroli stworzeniami, które niszczą wszystko, co stanie im na drodze.

Do powstania filmu Rampage: Dzika furia przyczyniło się zamiłowanie Peytona i Johnsona do filmów o morderczych, ogromnych bestiach, a także kultowej gry wideo na automaty Rampage, w której trzy gigantyczne stworzenia niszczą miasta. Ponadto twórcy chcieli wpleść w kinowe widowisko wiarygodną historię i autentycznych bohaterów. Chociaż to gra stanowiła inspirację dla całego projektu, nie zapewniała dużo więcej niż podstawowe założenia, co doskonale odpowiadało Peytonowi. – Byłem ciekawy, jakie wyzwania i możliwości oferowała gra, a fakt, że występowało w niej tak niewiele elementów narracyjnych, pozwolił nam stworzyć własny film, własne potwory i rozwinąć własne wątki. Oddaliśmy jej hołd w zabawny i pełen szacunku sposób, wykorzystując pochodzące z niej stworzenia i wplatając w fabułę związane z nią motywy z myślą o fanach – mówi reżyser.

Twórcy chcieli, żeby Rampage: Dzika furia nie był typowym, poważnym filmem katastroficznym, ale łączył w sobie widowiskowość charakterystyczną dla letnich superprodukcji z komedią i przygodą. – Wyzwanie polegało na tym, jak opowiedzieć historię o zmutowanych zwierzętach, która jest emocjonalna, pełna akcji, przerażająca, ale i zabawna. Zamiast opierać się na rozmiarze i skali, chcieliśmy włączyć element szybkości i zwinności, aby zobaczyć, jak te gigantyczne istoty robią rzeczy, których wcześniej nie mieliśmy okazji oglądać – tłumaczy Ryan Engle, który opracował pomysł na film i jest współautorem scenariusza wraz z Adamem Sztykielem, Carltonem Cuse’em i Ryanem J. Condalem.

Na ekrany amerykańskich kin film wszedł w kwietniu 2018 roku w pierwszy weekend odnotowując w zestawieniu box office wynik przekraczający 35 ilionów dolarów. W sumie, w samej tylko dystrybucji kinowej obraz wyprodukowany za 120 milionów dolarów, zarobił ponad 426 milionów dolarów.

Wydania Blu-ray oprócz filmu zawierają dodatki specjalne tj.: To już nie jest zabawa; Destrukcyjne trio; RAMPAGE: Aktorzy w akcji; Gagi z planu oraz Sceny niewykorzystane, a wydanie DVD rozszerzone jest tylko o dodatek To już nie jest zabawa.


Justina za Galapagosblog comments powered by Disqus