Russell T. Davies kręci kolejny serial LGBT

28 listopada 2018

Laureat dwóch nagród BAFTA, Russell T. Davies (Queer as folkDoctor Who) ogłosił plany nowego pięcioczęściowego serialu dramatycznego, którego akcja rozegra się w trakcie trwania epidemii AIDS w latach osiemdziesiątych.

Serial pt. The Boys zostanie wyemitowany przez kanał Channel 4 i skupi się na losach trzech młodych mężczyzn, którzy przenoszą się do Londynu na początku lat osiemdziesiątych w trakcie trwania kryzysu, związanego z epidemia AIDS.
 
Jak czytamy w oficjalnym opisie:
 
"Młode trio, początkowo zupełnie się nieznające, opuściło dom w wieku osiemnastu lat, by wyruszyć do wielkiego miasta, Londynu w 1981 roku z nadzieją, ambicjami i pełną radością. Idąc zarazem prosto w plagę, którą większość świata nadal ignoruje. Z odcinka na odcinek, ich życie zmienia się, gdy tajemnica nowego wirusa zaczyna się jako pogłoska, następnie groźba, potem terror, a następnie coś, co wiążę ich razem w walce. To opowieść o ich przyjaciołach, kochankach i rodzinach, a zwłaszcza o Jill, dziewczynie, która kocha głównych bohaterów i pomaga im w toczonej walce. Razem będą znosić horror epidemii oraz ból odrzucenia i uprzedzenia, z jakimi borykają się geje przez całą dekadę".

 

 
Ostatnimi projektami Russella T. Daviesa były miniseriale: Tofu, Cucumber, Banana oraz Skandal w angielskim stylu z Hugh Grantem i Benem Whishawem
 
 


:: Źródło ::blog comments powered by Disqus