Avengersi fantastyki


Avengers to najnowszy film z superbohaterami Marvela. Thor, Hulk, Iron Man, Czarna Wdowa, Kapitan Ameryka i Hawkeye skutecznie przyciągnęli widzów do kin, a w planach są kolejne odsłony przygód drużyny. Postanowiliśmy zrobić redakcyjny ranking drużyn, które mogłyby zastąpić Avengersów w ich pracy. Jednak na poniższych listach nie znajdziecie postaci znanych z komiksów, zamiast tego pojawiają się postacie baśniowe, występujące w grach komputerowych, książkach i filmach.

Każda z redaktorek Gildii Filmu stworzyła własną drużynę Avengersów fantastyki, którzy mogliby zmierzyć się z zagrażającymi światu niebezpieczeństwami. Jak myślicie, która drużyna jest najsilniejsza? Co sądzicie o proponowanych przeciwnikach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach i oddawania głosów w ankiecie.

 

Drużyna Hagath:

Geralt z Rivii – seria Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego

Świetnie posługuje się dwoma mieczami (srebrnym i stalowym), a do tego zna podstawy magii i alchemii. Jego magiczne znaki bywają zabójcze, natomiast tajemnicze eliksiry sprawiają, iż wiedźmin jest o wiele potężniejszy niż przeciętny człowiek. Geralt nie jest jednak zwykłym zabójcą potworów. Ma pewien własny kodeks moralny i uczucia.

Gandalf – seria książek J.R.R. Tolkiena

Wiekowy mag, służący wszystkim radą oraz pomocą. Człowiek doświadczony i mądry. Myślę, że w razie konfliktu między innymi członkami drużyny, to właśnie on służyłby za niepodważalny autorytet.

Melisandre – saga Pieśni Lodu i Ognia Georga R.R. Martina oraz serial Gra o tron

Melisandre to kapłanka boga R'hllora. Jeśli oddaje się jakiejś sprawie, to robi to do końca. To kobieta silna i zdecydowana. Ponadto, dzięki niezwykłej więzi ze swoim bogiem, potrafi zobaczyć przyszłość oraz zna tajniki magii. Trudno przez to ją zabić, gdyż z łatwością przewiduje każdy potencjalny zamach na jej życie.

Daimon Frey (Anioł Zagłady) – seria o aniołach Mai Lidii Kossakowskiej

Kolejny zwiastun zagłady, który tak naprawdę jest najlepszą osobą, która może ową zagładę powstrzymać. Niezwyciężony Abaddon, Niszczyciel Światów. Jest to bardzo potężna, ale i pełna temperamentu postać. Daimon pozostaje wrażliwy na nieszczęście słabszych, niezależnie, czy będzie to anioł, człowiek, zwierzę czy demon. Stara się pomagać najlepiej, jak umie i jest lojalnym przyjacielem. Posiada także doświadczenie w ratowaniu świata – udało mu się to już dwa razy.

Wampir Lestat – Kroniki Wampirów Anne Rice

Jeden z najpotężniejszych wampirów tego świata. Miał okazję pić krew z Królowej Potępionych – pierwszej wampirzycy. Dało mu to ogromną moc: m.in. potrafi latać, regenerować się, czytać w myślach innych, a także posiada nadludzką prędkość i siłę. Wydaje się być naprawdę nieśmiertelny, bowiem niezwykle trudno go zranić.

Smocze Dziecię – Skyrim

Umie używać smoczych krzyków, do tego w dowolnym momencie może przywołać smoka, który będzie wspierał go w walce. Jest to idealny sojusznik do obrony świata przed każdym większym niebezpieczeństwem.

 

Drużyna Radosiewki

Gimli - Władca Pierścieni J. R. R. Tolkiena

Każda drużyna potrzebuje kogoś władającego toporem. Gimli może nie należy do najwyższych, ale nie brakuje mu odwagi. Swoim humorem z pewnością dodałby drużynie otuchy.

Yennefer z Vengerbergu- Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego

Ukochana Geralta (w książkach) to utalentowana czarodziejka o potężnych wpływach politycznych. Wie czego chce i nie boi się zrobić wszystkiego, aby to osiągnąć. Na dodatek, doskonale wie, jak manipulować uczuciami mężczyzn.

Eric - serial Czysta Krew

Potężny wampir, przed przemianą był Wikingiem. Od tego czasu jest jeszcze silniejszy i posiada wielu potężnych przyjaciół. Oprócz walki potrafi odnaleźć się również w polityce.

Ezio Auditore - seria gier Assassin’s Creed

Ezio Auditore da Firenze to Asasyn, członek tajemnego bractwa zabójców. Potrafi doskonale wtopić się w tło i w najmniej oczekiwanym momencie pojawić się tuż obok ofiary i dokonać zabójstwa. Świetnie włada ukrytym ostrzem, kuszą, jeździ konno i wspinać się w niedostępne miejsca.

Jack Sparrow - seria Piraci z Karaibów

Najbardziej charyzmatyczna postać w drużynie. Przez zawadiackiego pirata łatwo wpaść w kłopoty, ale zawsze znajdzie on wyjście z najtrudniejszej sytuacji. Dobrze włada szablą, potrafi pokierować statkiem i oszukać większość osób.

Xena - serial Xena: Wojownicza Księżniczka

Dawniej budząca postrach, bezwzględna wojowniczka wyjęta spod prawa. Teraz służy słusznej sprawie i chce odkupić swoje winy. Xena potrafi zabić człowieka poprzez naciśnięcie odpowiednich miejsc na jego ciele, dobrze jeździ konno i włada różymi typami broni. W nagłej sytuacji potrafi również opatrzeć rany.

 

Drużyna Jospehine:

Żukosoczek - film Sok z Żuka

Dusza niepokorna, postać odrażająca dla przeciętnego śmiertelnika a do tego balansująca na granicy dwóch światów. Przy pomocy robali piaskowych wystraszy niejedną bohaterkę. Ponieważ jest on upiorem, z samego założenia nie da się go zabić. Ma moc magiczną, którą umiejętnie się posługuje do zapewnienia sobie nieustającej rozrywki. Jego złośliwa natura i specyficzne poczucie humoru wyprowadzą z równowagi nawet największego wojownika. Ponieważ jest to istota podstępna, może zaprzyjaźnić się z wrogiem, by następnie poznać i rozpracować jego niecne plany. Gdy zabierze „przyjaciół” do swojego świata – Neitherworld - miejsca zamieszkanego przez różnego rodzaju potwory, wróg poczuje się zupełnie zdezorientowany pod wpływem wszechobecnego absurdu. Jakby to powiedział Żukosoczek – „It’s showtime!”.

Kot z Cheshire - gra Alice: Madness Returns

Przyjemny głos, hipnotyzujące spojrzenie, tajemnicza aura – tak przedstawić można tego enigmatycznego bohatera. Potrafi być niewidzialny, dlatego podsłuchiwanie przeciwników nie będzie stanowiło dla niego problemu. W walce wręcz zdziała niewiele, ale z łatwością będzie manipulował wrogiem. Ponieważ wzbudza sympatię i zaufanie, swoimi wskazówkami może doprowadzić rywala tam, gdzie będzie chciał. Ponieważ racjonalnie myślący wróg nigdy nie potraktuje Kota z Cheshire jako zagrożenia, tym bardziej może być niebezpieczny. A gdy przeciwnik zorientuje się z kim ma do czynienia, Kot z całą swoją gracją rozpłynie się w powietrzu.

Sweeney Todd - film Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street

W dzisiejszych czasach nawet superbohaterowie dbają o swój wygląd. Przed ostateczną bitwą, zdecydowana większość z nich postanowi się ostrzyc. Przecież nie będą chcieli zapisać się na kartach historii jako potargani i nieurodziwi, lecz jako majestatyczni wojownicy. A gdzie mają iść by zadbać o swój wygląd, jak nie do najlepszego golibrody? Tak jak w przypadku poprzednich bohaterów, nie przyjdzie im do głowy, że Sweeney może okazać się kimś więcej, niż małomównym artystą…

Narzeczona Frankensteina - film Narzeczona Frankensteina

Względnie piękna, na pewno specyficzna przedstawicielka płci żeńskiej. Swoją wyjątkowością sprawi, że niejedno skostniałe dotąd serce superbohatera poczuje słabość i ulegnie jej wdziękom. W końcu od samego początku miała być drugą połówką legendarnego potwora. Jak większość pięknych, wyrachowanych kobiet, będzie mogła pozbywać się kolejnych kochanków, niczym Sharon Stone w Nagim Instynkcie, w najmniej spodziewanym dla nich momencie..

Shrek - animacja Shrek

Ponieważ ktoś oficjalnie musi stać się obrońcą naszej planety, padło na niehigienicznego ogra. Gdy się bardzo postara, potrafi kogoś wystraszyć. Dodatkowo jako mieszkaniec bagien, skutecznie odstrasza zapachem. Ponieważ ma wielu przyjaciół, którzy zrobią wszystko by wyratować go z opresji, rolę kozła ofiarnego może odegrać w tym przedstawieniu lepiej, niż ktokolwiek inny.

Yoshimitsu - gra Tekken

Kosmiczny ninja, znakomity wojownik. Przy pomocy swojego miecza jest w stanie zmierzyć się z najgroźniejszymi rywalami. Jest niesamowicie zwinny, potrafi regenerować obrażenia przy pomocy medytacji. Zrozumienie stylu walki i przewidzenie dość dziwacznych ruchów Yoshimitsu, wydaje się być niemożliwe. Jego miecz pozwala mu na niestandardowe ataki, w tym nawet na latanie wysoko nad ziemią. Gdy nadarzy się okazja, legendarny ninja, niczym skrytobójca, w ciągu krótkiej chwili może pozbyć się zdezorientowanego wroga. Jest bardzo szybki, co daje mu przewagę nad rywalem.

 

Przeciwnicy

A teraz zastanówmy się, kto byłby godnym przeciwnikiem dla którejś z powyższych drużyn? Stwierdziłyśmy, że powinno ich być kilku, żeby stanowili prawdziwe wyzwanie.

Tywin Lannister - książki George'a R. R. Martina oraz serial Gra o tron

Tywin Lannister budzi strach nawet wśród swoich dzieci, to on wydaje im rozkazy i nie toleruje nieposłuszeństwa. Jest on niezwykle inteligentny i sprytny, a pośród swoich poddanych budzi prawdziwy respekt. Planowanie bitew to jego specjalność.

Biała czarownica - Opowieści z Narni

To właśnie przez nią Narnia była skuta lodem i śniegiem. Zimne serce tej królowej sprawia, że nie ma ona żadnych skrupułów. Kobieta ta jest podstępna i niezwykle niebezpieczna. Potrafi z łatwością manipulować ludźmi, a każdą żywą istotę może zamienić w lodową rzeźbę.

Zła Królowa - Królewna Śnieżka i Łowca

Królowa Ravenna to wcielenie śmierci. Zna tajniki czarnej magii, dzięki czemu potrafi wysysać życie i zachować wieczną młodość. Jest niezwykle impulsywna, ale nie cofnie się przed niczym, by tylko dopiąć swego.

Sauron - książki J.R.R. Tolkiena

Jego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Sauron jest potężnym czarnoksiężnikiem, który zgłębił arkana najczarniejszej magii. Ponieważ swego czasu stał się złym duchem, przybiera różne postaci cielesne. Pod swymi rządami zgromadził potężną armię, lecz jego najgroźniejszymi sługami są Nazgule.

 

Która drużyna wygra starcie na śmierć i życie z wymienionymi wyżej przeciwnikami. Czy ludzkość ma szansę przetrwać? Zapraszamy do dyskusji.blog comments powered by Disqus