Dalekowie w popkulturze: Władcy YouTube'a

Autor: Sal
Korekta: Marta Kononienko
26 sierpnia 2017

W pierwszej odsłonie naszego cyklu odkryliśmy, że gdziekolwiek się nie obejrzymy, tam znajdziemy Daleka. Mogło się Wam zatem wydawać, że przejęły tylko część współczesnej popkultury. Jak się okazuje, na tym nie koniec... Dalekowie opanowali również internety... Tworzą własne strony, pomagają internautom, prowadzą konkursy, teleturnieje, biorą udział w talk-show, ale też wspierają… potrzebujących. Nie wierzycie? Zerknijcie!

1. Derek the Dalek

To cykl stale wychodzących filmików pomagających internautom w ich codziennych problemach. Każdy może wysłać do Daleka Dereka list ze swoimi bolączkami, a on nagra poradę i udostępni ją na swoim kanale. Gdy sam nie do końca wie, co odpowiedzieć, radzi się swoich kumpli Montiego, Darrena oraz Donalda. Do tej pory pomagał już w sprawach sercowych oraz rozwiązywał problemy z matematyką. Ostatnio też coraz częściej zabiera głos w sprawach politycznych.

 

2. Dalek Bruce Ice Bucket

Kolejny Dalekiem robiącym karierę na YouTubie jest Dalek Bruce. Jego filmy trudno nazwać regularnym cyklem, bo zrobił ich raptem kilka, ale co pewien czas pojawia się coś nowego. Opowiadał, dlaczego trudno jest być Dalekiem, a także składał świąteczne życzenia. Przyłączył się również do tak popularnej kiedyś akcji jak Ice Bucket Challange, oczywiście typując kolejne osoby.

 

3. Britain's Got Talent

Był sobie taki pan. Brytyjczyk rzec należy. Przyszedł do Mam Talent z rondlem w ręce. Powiedział, że śpiewać będzie i że to unikalne będzie. No dobra, powiedzieli jurorzy, śpiewaj pan. I zaśpiewał. I było. Popatrzcie i posłuchajcie:

 

4. The Big Fat Anniversary Quiz

Był Dalek w Mam Talent, jest i w The Big Fat Anniversary Quiz. Tym razem został zaproszony jako gość specjalny. Zadał jedno z pytań turniejowych. Nie obyło się oczywiście bez groźby eksterminowania w przypadku złej odpowiedzi.

 

5. Dalek Workout

Teraz propozycja z dedykacją dla dbających o formę oraz dla tych, którzy mają zacząć już “jutro”. Trening prowadzony przez Daleka to sposób nawet dla leniwych. Z takim trenerem aż chce się ćwiczyć, by rozwijać mięśnie chwytaka! Niestety, sam instruktor nie należy do najwytrwalszych, bo jest to jedyny filmik tego typu. Aż żal, że nie uczy regularnej pracy nad sobą...

 

6. Dalek Relaxation Tape

Gdy po ciężkim treningu będziemy potrzebować chwili wytchnienia, z pomocą przychodzi kolejny Dalek (szkoda, że każdy nie ma znanego nam imienia -życie byłoby o wiele prostsze!). Tym razem zostajemy uraczeni muzyką relaksacyjną. Dalek prowadzi nas i pilnuje, by myśli nie uciekały, a czas nie został zmarnowany nad rozmyślaniami o codziennych problemach.

Jak widać, Dalekowie mają czas i wykorzystują go bardzo intensywnie. Jak na kosmitów, którzy głównie przejawiają chęci zniszczenia świata, żywo angażują się w pomoc ludziom nie tylko w ważnych sprawach, ale i w tych powszednich. Kto wie, może to tylko przykrywka, by zdobyć nasze zaufanie? Miejmy nadzieje, że żaden z nich nie czyta tej notki i że nadal możemy spać spokojnie… Jakby co, to nie zwalajcie na mnie!blog comments powered by Disqus