TOP 5: Postacie, które powinny pojawić się w “Fantastycznych zwierzętach 2”


Już przed premierą pierwszej części przygód Newta Scamandera dowiedzieliśmy się, że w sequelach jednym z głównych bohaterów będzie legendarny Albus Dumbledore, którego zgodnie z aktualnymi informacjami zagra Jude Law. Warto jednak przyjrzeć się innym znanym postaciom ze świata Harry’ego Pottera, które naszym zdaniem powinny pojawić skolejnych odsłonach Fantastycznych zwierząt. Przypominamy również, że pierwszy z obrazów o przygodach Newta można zakupić już na na 4K Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD

Garrick Ollivander

Legendarny producent najlepszych magicznych różdżek, którego w Kamieniu Filozoficznym świetnie wykreował nieodżałowany John Hurt. W związku z tym, że twórcy planują pokazać młodszą wersję Albusa Dumbledore’a, to dlaczego nie Garrick Ollivander, produkujący najlepsze różdżki i świetnie sprawdzający się w swoim fachu? Chętnie bym zobaczył, gdy jako młody człowiek przejmuje wielopokoleniowy interes po swoim ojcu, Gervaisie. Bohater, który niespodziewanie zaczyna zarządzać rodzinnym sklepami, a z drugiej strony mający wiele wątpliwości, czy na pewno podoła.

Mój aktorski typ:młodego, dwudziestokilkuletniego Ollivandera świetnie wykreuje Toby Regbo, którego pamiętamy z serialu Nastoletnia Maria Stuart lub nieco dojrzalszy, bo po czterdziestce Matthew Macfadyen.

Horacy Slughorn

Nikt nie jest w stanie przebić Jima Broadbenta, ale chętnie zobaczyłbym jego początki jako nauczyciela eliksirów i opiekuna Slytherinu w czasach pracy w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Podobnie jak pierwsze zebrania Klubu Ślimaka, w których zbierał najbardziej utalentowanych uczniów Hogwartu. Jego historia byłaby naprawdę ciekawa.

Mój aktorski typ:tylko Hugh Bonneville. Tym bardziej, że w filmie Iris Jim Broadbent wykreował postać Johna Bayleya, a jego młodszego odpowiednika – właśnie Hugh Bonneville. I zrobił to koncertowo.

Dolores Umbridge

Niewiele wiadomo o dzieciństwie tej właśnie czarownicy. Pewne jest, że jej ojciec Orford był czarodziejem, a matka Ellen – mugolką. Tuż po rozwodzie pozostała przy tacie, stając się systematyczną i dążącą do najlepszych wyników uczennicą w Hogwarcie. Czy od samego początku była samolubną dziewczyną? Skąd jej nienawiść wobec magicznych stworzeń? A może przeżyła swoją pierwszą, wielką miłość i rozczarowanie? I czy zawsze miała słabość do koloru różowego?

Mój aktorski typ: Georgie Henley, dla której byłby to świetny powrót do większych produkcji filmowych. Przecież wszyscy pamiętajmy, jak wykreowała Łucję Pevensie w trylogii Opowieści z Narnii.

Adrian Warwas

Minerwa McGonagall

J. K. Rowling niewiele wspomina na temat przeszłości Minerwy, która urodziła się w 1925 roku. Można zatem przypuszczać, że w kolejnych Fantastycznych zwierzętach prawdopodobnie byłaby uczennicą Hogwartu (była Gryfonką). McGonagall budziła respekt zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli, dlatego szczególnie ciekawe dla Potteromaniaków mogłoby okazać się zerwanie z jej poważnym wizerunkiem z dotychczasowych filmów i książek na rzecz zwykłej, uroczej, a przede wszystkim pełnej energii młodej czarownicy.

Mój aktorski typ:  W tej roli widziałbym Bellę Ramsey, której talent mogliśmy podziwiać w Grze o tron, gdzie brawurowo zagrała Lady Mormont. Właśnie taką McGonagall pokochaliby fani!

Nicolas Flamel

Nicolas Flamel (ur. 1326 − zm. ok. 1992 r.). Podczas swojego baaardzo długiego życia jako jedyny w historii stworzył legendarny Kamień Filozoficzny, o którym mowa w pierwszej części przygód Harry’ego Pottera. Kamień służył mu do wytwarzanie eliksiru życia (próbował wykraść go Voldemort). W książce wspomniana jest również jego bliska znajomość z Albusem, z którym napisał kilka dzieł z dziedziny alchemii. Flamel mógłby wspomóc Dumbledore’a w walce ze złowrogim Grindewaldem.

Mój aktorski typ: Martin Freeman stwierdził żartobliwie w jednym z wywiadów, że wraz z Benedictem Cumberbatchem są jedynymi brytyjskimi aktorami, którzy nie zagrali w Harrym Potterze. Widziałbym go zatem w roli Flamela, która pozwoliłaby mu dołączyć do tego zaszczytnego grona.

Mateusz Michałekblog comments powered by Disqus