Jak tanio chodzić do kina? – część 1: multipleksy

Autor: Damian "Nox" Lesicki
Korekta: Joanna Biernacik, Marek Kamiński
28 maja 2017

Gdy zadajemy komuś pytanie „czy chodzisz do kina?”, spotykamy się czasem z odpowiedzią, że to zbyt droga rozrywka. W ramach naszej akcji W 2017 obejrzę 50 filmów w kinie postanowiliśmy udowodnić, że nie musi tak być. W serii Jak tanio chodzić do kina pokażemy różne sposoby na to, żeby… no, tanio chodzić do kina.

tanie bilety do kina

Nie ma co ukrywać, że większość z nas korzysta z oferty multipleksów. To między innymi dlatego utarło się przekonanie, że bilet do kina to wydatek ok. 30 zł. Otóż niekoniecznie! Wystarczy trochę sprytu, by za seans w kinie sieciowym bez problemu zapłacić połowę tej kwoty.

 

Tanie dni

Praktycznie każda sieć kinowa w Polsce oferuje specjalne ceny w konkretne dni od poniedziałku do czwartku. Dzięki temu nie tylko zapłacimy mniej, ale też unikniemy weekendowych tłumów. Oto krótkie zestawienie.

Multiponiedziałek – wystarczy kod z facebookowej strony Multikina, żeby w poniedziałek za bilet zapłacić 14-18 zł (w zależności od miejscowości).

Tani wtorek – w tym dniu warto wybrać się do Heliosa. Bilet normalny kosztuje 19 zł, a ulgowy, studencki, junior/senior lub rodzinny – 17 zł.

Wtorek i czwartek w sieci Nove Kino – aż dwa dni, w które za bilet zapłacimy najwyżej 16 zł (20 zł w przypadku filmów w 3D). Trzeba jednak przyznać, że nawet w pozostałe dni tygodnia cennik tej stosunkowo niewielkiej sieci wypada bardzo korzystnie i kończy się na 25 zł za weekendowy seans w 3D.

W środy taniej – W Cinema City bilety na filmy 2D kupimy za 16 zł, a na 3D – 19 zł.

Super środa – sieć Cinema 3D również proponuje widzom tańsze bilety w środku tygodnia. Seanse w 2D kosztują 15,90 zł, a w 3D – 18,90 zł.

Buenoczwartki – ta oferta wymaga trochę większego zaangażowania. 3 opakowania po Kinder Bueno uprawniają do zakupu biletu do Heliosa, Multikina (oraz niektórych kin studyjnych) w cenie 12 zł. Nawet, jeśli nie jesteśmy miłośnikami słodyczy, ostateczny koszt biletu to ok. 18 zł. Minusem tej promocji jest fakt, że trzeba zgłosić się na dany czwartek na stronie promocji, a liczba biletów jest ograniczona.

 

 

Abonament

Karta Cinema City Unlimited to pozycja dla prawdziwych kinomanów. Koszt rocznego abonamentu to 44 zł miesięcznie (w przypadku Warszawy – 52 zł)– opłata jest regularnie ściągana z konta uczestnika. To bardzo dobra oferta dla osób, które nie lubią się ograniczać do konkretnych dni. Powinna zadowolić również tych, którzy chodzą do kina co najmniej 3 razy w miesiącu – w takim wypadku jedna wizyta kosztuje niecałe 15 zł, czyli mniej niż w tanią środę (pod warunkiem, że nie idziemy do kina w stolicy). Minusem jest jednak konieczność rocznej deklaracji i płacenia nawet, gdy nie skorzystamy w danym miesiącu ani razu. No i przywiązujemy się do konkretnej sieci, a może się zdarzyć, że nie wszystkie interesujące nas filmy będą w niej wyświetlane.

tanie bilety do kina

Inne promocje

Masterpass – darmowy bilet do Cinema City przy zakupie online. Jeśli zapłacimy za pomocą portfela elektronicznego Masterpass z zarejestrowanymi w nim kartami Mastercard lub Maestro, otrzymamy kod promocyjny, który upoważnia do wymiany na jeden bilet na dowolny seans w  2D.

Bilety rodzinne – propozycja dla rodziców z dziećmi poniżej 12 lat. W Heliosie i Multikinie opiekunowie (maksymalnie dwoje) przy zakupie biletu dla dziecka na film familijny za swoje bilety płacą tyle samo - ok. 20 zł. Ponadto posiadacze Karty Rodziny Dużej mogą w kinach Helios korzystać ze zniżki 20% nie tylko na bilet, ale także na popcorn czy napoje (rabat ten nie łączy się jednak z innymi promocjami).

Środy z Orange – ta promocja ma nieco węższy krąg odbiorców, bo dotyczy tylko abonentów pomarańczowej sieci komórkowej. Po wysłaniu darmowego SMS-a otrzymujemy kod uprawniający do zakupu 2 biletów w cenie jednego.

Pokazy przedpołudniowe od poniedziałku do piątku – najprostszy sposób, by zaoszczędzić kilka złotych, to nie wybierać się do kina w weekendy. Wyjątkowo dobrze wypada wtedy oferta Heliosa - za bilet na seans w dni robocze do godz. 13:30 zapłacimy tylko 18 zł.

 

Groupony

Od czasu do czasu w serwisie Groupon pojawiają się bardzo korzystne oferty. Najczęściej są to bilety do Multikina w niższej cenie (ostatnio 16,90 zł za seans w 2D).

Nocne Maratony Filmowe

To z kolei opcja dla nocnych marków. Cyklicznie odbywające się w różnych kinach eNeMeFy pozwalają obejrzeć od 2 do 4 filmów w cenie 25-33 zł, co daje przyzwoitą cenę ok. 10-15 zł za seans oraz darmową dolewkę napojów. Zazwyczaj są to filmy z jednej serii, połączone osobą reżysera lub zbliżone tematycznie albo gatunkowo, w tym jedna nowość.

Kultura Dostępna

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. we wszystkich kinach Helios na terenie całej Polski w każdy czwartek o godzinie 18:00 odbywają się specjalne pokazy polskich filmów, na które bilety kosztują tylko 10 zł. Repertuar 7 edycji znajdziecie tutaj.

Konkursy

Może nie jest to standardowy sposób zdobywania biletów, ale nie da się nie zauważyć, że konkursów, w których można wygrać wejściówki na premiery lub maratony jest cała masa. Gildia Filmu organizuje takie zabawy kilka razy w miesiącu, dlatego warto śledzić nasz portal, stronę na facebooku  oraz wydarzenie W 2017 obejrzę 50 filmów w kinie.

taie bilety do kinablog comments powered by Disqus