Kto zagra Wiedźmina?


Wiemy już, że Netflix nakręci Wiedźmina, a spory udział w tworzeniu serialu będą mieć Tomasz Bagiński i Andrzej Sapkowski. Nic więc dziwnego, że zastanawiamy się nad tym, kto zagra Geralta.

Wiedźmin Netflix aktor

Jason Momoa

Wielu będzie takich, którym na hasło „Wiedźmin” przed oczami ukazuje się nikt inny, jak Jason Momoa. Ma wszystko to, czego potrzeba. Umięśnione ciało oraz długie włosy i… pewnego rodzaj dzikiego spojrzenia, które wzbudza wiele obaw. Dopełnieniem jego osoby, będącej obecnie produktem (niemalże) finalnym, byłby charakterystyczny znak rozpoznawczy wiedźmina, czyli  blizna na twarzy.

Jason Momoa Geralt

Aktor nie byłby rzucony na głęboką wodę, ponieważ ma już niejeden obraz, w którym gra podobną postać. Widzieliśmy już Jasona Momoę jako legendarnego Conana – walecznego i męskiego. Został również Aquamanem, panem mórz i oceanów. W Grze o tron grał Khala Drogo. Przeglądając sobie sylwetki filmowe Jasona, można dojść do wniosku, że cechują się one pewnym charakterystycznym rysem. Znamy aktorów o wielu twarzach, którzy potrafią świetnie wcielić się – niekiedy – dosłownie w każdą postać, jaka im przypadnie. Są też oczywiście tacy, dla których po prostu zostały stworzone pewne schematy, w ramach których spisują się świetnie, jak nikt inny. W tej grupie zapewne jest Jason Momoa, a rola Geralta z Rivii leży w obrębie jego emploi.

Kamil Żółkiewicz

Mads Mikkelsen

O tym, by duński aktor Mads Mikkelsen wcielił się w postać Geralta z Rivii, internet pisze od dawna. Już w sierpniu 2014 roku, po pierwszym ogłoszeniu planów Bagińskiego co do ekranizacji sagi, powstał popularny fanpage Mads Mikkelsen na Wiedźmina, a prezentowane tam grafiki są mocno sugestywne.

Mads Mikkelsen Wiedźmin

Mikkelsen jako Geralt wygląda po prostu idealnie: jego typ urody (surowe rysy, mroczne spojrzenie) świetnie pasują do Geralta, a jednocześnie nie odtwarza utrwalonego przez stylizację z popularnej gry wizerunku. Najczęściej fani tej opcji przywołują jego zdjęcie z plakatu do filmu Michael Kohlhaas - i trzeba przyznać, że mają rację. Wystarczyłoby dodać nieco dłuższy włos i Geralt jak malowanie!

Dagmara Trembicka-Brzozowska

 

Johnny Depp

Charyzmatyczny aktor z wielkim bagażem doświadczeń scenicznych, który niczym kameleon potrafi dostosować się do każdej roli. Unikatowy i niepowtarzalny... Taki ktoś powinien zagrać Geralta z Rivii, ale czy taki ktoś istnieje? Według mnie tak i jest nim Johnny Depp.

Johnny Depp Wiedźmin

Tego pana nie musimy przedstawiać chyba nikomu, znany z wielu ról chociażby kapitana Jacka Sparrowa, Szalonego kapelusznika, Edwarda Nożycorękiego i wielu, wielu innych. Jego bogata filmografia sprawiła, że pomyślałam, że to własnie Johnny Depp mógłby nadawać się do roli Geralta z Rivii. Sam fakt tego, że żaden gatunek nie jest mu straszny, daje do myślenia – począwszy od filmów kryminalnych, przez dramaty, komedie, a skończywszy na filmach fantasy. Ten aktor jest w stanie przybrać każdą postać i zagrać ją wręcz idealnie. Ja stawiam na Johnny’ego, a ty?

Anna Wojnowska

 

Nikolaj Coster-Waldau

Stawiam na Nikolaja Coster-Waldau! Aktor niedługo zakończy pracę nad kultową już Grą o tron, więc będzie miał sporo czasu, aby zaangażować się w równie fantastyczny projekt.

Nikolaj Coster-Waldau Geralt

Waldau jest charyzmatyczny, magnetyczny i w dodatku jest całkiem solidnym aktorem. Jego aparycja również pozwoliłaby mu się z łatwością upodobnić do Geralta. W sieci można znaleźć już również fenomenalne fan-arty, które przybliżają nam zaproponowaną przeze mnie decyzję obsadową. Jest jeszcze jeden ważny czynnik wpływający na wybór: nazwisko, które pomogłoby Netflixowi w promocji serialu. Zgadzacie się ze mną?

Mateusz Michałek

 

Gerard Butler

Moim typem dla Geralta byłby w tym zestawieniu Gerard Butler. Aktor, którego raczej nikt nie zalicza do grona wybitnych, ma na koncie kilka naprawdę fajnych ról, do tego jego portfolio jest bardzo zróżnicowane. Zaczynając od tytułowej roli z filmu Upiór w operze, przez legendarnego króla Leonidasa w 300, przez wygadanego członka Secret Service w Olimp w ogniu i Londyn w ogniu, aż po siejącego grozę bohatera Prawo zemsty.

Geralt Butler Wiedźmin

Oprócz ambitnych ról, takich jak np. Koriolan, Butler zaliczył sporo występów w komediach romantycznych. Ma to niebagatelne znaczenie dla wyboru odpowiedniego Geralta, gdyż postać ta ciągle uwikłana jest w dziwaczne romanse i zawiłe trójkąty miłosne, które u Sapkowskiego często niosą sporo humorystycznego potencjału. W Wiedźmina powinien się wcieli nie tylko ktoś, kto potrafi zagrać cynicznego twardziela – pamiętajmy, że Biały Wilk to często beznadziejny romantyk, a Gerard Butler ma doświadczenie w kreowaniu obu typów postaci.

 

Nathan Fillion

Moim zdaniem idealnym kandydatem jest Nathan Fillion. Gwiazdę seriali Firefly i Castle charakteryzuje niesamowita charyzma, swoboda i poczucie humoru – niezbędne cechy odtwórcy Geralta. Kapitan statku Serenity to z resztą postać pod wieloma względami podobna do Wiedźmina z Rivii – obaj są waleczni i zaprawieni w boju, pragmatyczni, jednak działający zgodnie z osobistym kodeksem honorowym, lojalni wobec przyjaciół, a przy tym przez większość czasu niespełnieni w miłości.

Nathan Fillion Geralt

Sylwetki i aparycji aktor też nie musi się wstydzić, chociaż pewnie odpowiedni trening i charakteryzacja byłyby w jego przypadku niezbędne – szczególnie, jeśli twórcy serialu chcieliby, żeby ich Wiedźmin przypominał przypakowanego zakapiora znanego z gier lub przystojnego, ale surowego macho w stylu wersji z TVP (miejmy nadzieję, że nie będą czerpać inspiracji z komiksowych ilustracji Polcha!).

Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia bazy fanów Nathana Filliona. Aktor posiada rzeszę oddanych wielbicieli, dla których jego nazwisko byłoby prawdziwym magnesem. Poza tym raczej nie jest to gwiazda, na której zaangażowanie Netflix nie mógłby sobie pozwolić pod względem finansowym.
blog comments powered by Disqus