Najlepsze serialowe sceny w 2011 roku

Autor: Ania "Radosiewka" Radosiewicz, Hagath
29 grudnia 2011

Rok 2011 przyniósł ciekawe premiery serialowe, ale głównie w stacjach prywatnych, a nie publicznych. HomelandAmerican Horror Story i Game of Thrones są tego najlepszymi przykładami. Ale w naszym zestawieniu nie zabrakło także scen z kontynuacji najpopularniejszych seriali. Wybór nie był prosty, ale ostatecznie zdecydowaliśmy uwzględnić maksymalnie dwie sceny z jednego serialu. Warto także dodać, że brak możliwości zatrzymania czasu sprawił, że nie mogliśmy obejrzeć wszystkich seriali z tego roku. Zatem jeśli uważacie, że na liście brakuje wam czegoś ważnego – śmiało piszcie o tym w komentarzach.

SPOILERY SPOILERY SPOILERY SPOILERY SPOILERY SPOILERY SPOILERY

 

Gra o Tron

Śmierć brata Daenerys – Viserysa. Korona dla króla.

Jedna z najlepszych scen w serialu – Viserys nadal uważa, że to on jest prawowitym królem i siostra powinna go słuchać. Prawda okazuje się być zgoła inna i najlepsze słowa na podsumowanie całej sceny to „uważaj, czego sobie życzysz”.  

Śmierć Neda Starka.

Osoby, które już wcześniej czytały książki Martina, były przygotowane na to, co się wydarzy, ale sposób, w jaki zrealizowali to twórcy serialu jest rewelacyjny. Nawet Cersei jest zaskoczona wyrokiem syna. Nie ma chyba osoby, która w tym momencie nie życzyłaby śmierci Joffreyowi.

 

Dexter

Trzecie zabójstwo Doomsday Killlera

Szósty sezon Dextera koncentruje się na religii i zabójstwa mają podtekst religijny – są to jeźdźcy apokalipsy itd. Ta scena jest o tyle ciekawa, że tym razem policja znajduje żywą ofiarę, która ginie przez nieuwagę jednej z funkcjonariuszek.

Ostatnie sekundy finału sezonu – Oh, God

Na tą scenę fani seryjnego mordercy czekali z niecierpliwością. Nie wszyscy byli zadowoleni z tego, w jaki sposób została ona ukazana, ale jedno jest pewne – Debra wie, kim jest Dexter. Niestety, jej reakcję na zabójstwo Dextera poznamy dopiero w siódmym sezonie.

 

Chuck

Naga misja

Pierwsze odcinki najnowszego sezonu Chucka nie zaskakiwały swoją jakością, ale potem było już tylko lepiej i śmieszniej. Scena gdy Sarah i Chuck próbują znaleźć geniusza informatycznego i wejść w posiadanie niebezpiecznego wirusa.

 

American Horror Story

Śmierć Violet

Jest to jeden z najważniejszych zwrotów akcji w całym sezonie. Okazuje się, że Violet nie żyje. Umarła kilka odcinków wcześniej, ale nikt o tym nie wiedział. Sama Violet myślała, że jej próba samobójcza była nieudana. Nic bardziej mylnego. Po prostu nie pamiętała swojej śmierci, a moce nawiedzonego domu pozwalały jej wierzyć, że wciąż jest zwykłą, śmiertelną nastolatką.

 

Spartacus: Gods of the Arena

Śmierć Melitty

Intrygi Lucreti znajdują tragiczny finał w śmierci Melitty od zatrutego wina. Miłosny trójkąt pomiędzy ulubioną niewolnicą Lucreti, Gannicusem i Oenomausem zostaje zakończony.

Finałowa bitwa na arenie

Świetne pokazy możliwości kaskaderów i osób odpowiedzialnych za choreografię. Kwintesencja brutalności i przemocy, które obok intryg są najważniejszymi cechami tego serialu.

 

Rodzinka.pl

Skajpaja i Star Trak

Początkowo w rankingu miała nie pojawić się żadna polska produkcja, jednak warto wspomnieć o obiadowej scenie w Rodzinka.pl. Kożuchowska zdecydowanie nie lubi Skajpaja i Star Traka i mogłaby przestraszyć niejedną osobę swoim wybuchem.

 

Star Wars: Clone Wars

Bezlitosny Gen. Krell

Generał Krell nie szanował klonów od samego początku. Praktycznie nigdy nie nazywał ich po imieniu, zawsze używał numerów seryjnych. Wydawał też bezsensowne rozkazy, które spowodowały śmierć wielu żołnierzy. W końcu dwoje klonów się zbuntowało. Zaczęli działać wedle swojego sumienia i w efekcie uratowali całą misję. Krell zamierza im podziękować karą śmierci za niesubordynację.

 

Castle

Pamięć Kate

Trzeci sezon Castle zakończył się postrzeleniem Beckett I wyznaniem miłości przez głównego bohatera. Wszyscy sądzą, że bohaterka zapomniała wszystko z tamtych chwil, ale pod koniec premierowego odcinka czwartego sezonu, wyznaje terapeucie prawdę o tym, że wszystko pamięta.

 

Gotowe na wszystko

Zabicie ojczyma Gabrielle

Gotowe na Wszystko to serial, który potrafi wprowadzić w zdumienie nie jednego widza. Ostatni odcinek siódmego  sezonu jest doskonałym przykładem. Gabrielle w końcu doścignęła przeszłość, jej ojczym, który za czasów dzieciństwa Gabriel molestował ją, powrócił. Podczas przyjęcia atakuje Gabrielle. Z opresji wyciąga ją Carlos, zabijając napastnika. W tym momencie do pomieszczenia  wchodzą pozostałe gospodynie. Postanawiają pomóc przyjaciółce, ukrywają zwłoki i dalej prowadzą przyjęcie. Decyzja pomocy w zbrodni wpłynęła na wszystkich bohaterów, a jej skutki są w pełni ukazane w ósmy sezonie.

 

How I Met Your Mother

Robin i dzieci

Najnowszy sezon HIMYM oferuje świetny odcinek, w którym główną narratorką jest Robin. Poniższa scena należy do wyjątkowo śmiesznych, ale wątek ciąży i dzieci bohaterki jest raczej dość smutny.

 

Grey’s Anatomy

Muzyczny odcinek

Pierwsze doniesienia o odcinku muzycznym w serial Chirurdzy budziły pewne obawy, czy całość nie wypadnie po prostu śmiesznie. O dziwo, odcinek oglądało się przyjemnie, a oprócz poniższego występu większości ekipy, warto zapoznać się z solową piosenką Sary Ramirez The Story

Episodes

Rozmowa pomiędzy Mattem i Beverly

Episodes jak na razie doczekało się tylko 7 odcinków, ale cechowały się one dużą dozą humoru i oglądało się je z przyjemnością.  Duża w tym zasługa świetnie dobranych postaci i dobrych dialogów.

 

Ringer

Śmierć Shiobhan

Była to jedna ze scen, które znaliśmy już ze zwiastunów, ale została nieźle wykonana i stanowi podstawę do dalszych wydarzeń w serialu.

 

True Blood

Zabicie Nan

Eric I Bill nigdy za sobą nie przepadali, dlatego tym bardziej dziwi ich współpraca w pozbyciu się zagrażającej Sookie wampirzycy. Jest jak zwykle krwawo i brutalnie.

Załamanie się Pam

Pam należy do wampirów, które nigdy się nie załamują i nie mają za dużo skrupułów. Zawsze darzyła dużym uczuciem Erica, nic dziwnego, że w pewnym momencie miała dość Sookie.

 

Vampire Diaries

Klaus wyłącza uczucia Stefana

Klaus już wcześniej zauroczył Stefana, by ten wykonywał wszystkie jego polecenia. To jednak było za mało. Ukochany Eleny próbował się buntować. Klaus sięgnął więc po bardziej zdecydowane środki. Wyłączył wszystkie uczucia Stefana.

 

A jakie są wasze ulubione sceny z seriali? Piszcie, co wam najbardziej zapadło w pamięć, zaskoczyło, lub was zdenerwowało.blog comments powered by Disqus