Cinema City Galeria Północna z systemem Dolby Atmos – relacja z otwarcia

Autor: Korni
Korekta: Damian "Nox" Lesicki
19 września 2017

13 września, w nowo powstałej Galerii Północnej w Warszawie, odbyło się oficjalne otwarcie kolejnego kina z sieci Cinema City. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest to kino z przełomowym systemem dźwiękowym Dolby Atmos, którego zapierających dech w piersiach efektów można było doświadczyć tego wieczora na własnej skórze.

Event rozpoczął się punktualnie o godzinie 18:30. Pierwszą z atrakcji była konferencja prasowa, na której wystąpił prezes Cineworld Group - Mooky Greidinger. Przedstawił on na kilku slajdach rozwój grupy i jej obecną sytuację w naszym kraju. Cineworld obejmuje dziewięć krajów, a kino w Galerii Północnej to już 34 placówka sieci na terenie Polski, co plasuje nasze państwo na drugim miejscu, jeśli chodzi o liczbę kin Cinema City.

Po zakończonej prezentacji dziennikarze zasypali prezesa pytaniami, między innymi o opłacalność wprowadzenia karty Unlimited w Polsce oraz tego, jak kina mają zamiar radzić sobie ze współczesną rozrywką online, która wydaje się zabierać widzów multipleksom. Strategią kina na takie problemy jest zapewnienie ludziom jak najlepszego miejsca na obejrzenie filmu. „Nie konkurujemy z nowoczesną technologią, ale z tym, w jaki sposób ludzie chcą spędzać swój czas.” – odpowiedział na pytanie Mooky Greidinger. Dodał, że dzisiejszy fenomen danej produkcji wynika z faktu, że filmy są obecnie łatwiej dostępne, co przekłada się później na całościowy popyt na dany tytuł. „Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeśli film się dobrze sprzedaje, napędza to oglądalność na innych źródłach”. – dodał na zakończenie.

Cinema City w Galerii Północnej ma 11 sal, w tym dwie z innowacyjną technologią, którą jest system Dolby Atmos. „Aby w pełni cieszyć się z zanurzającego dźwięku, trzeba posiadać film wyprodukowany w odpowiedniej technologii.” – tłumaczył zebranym prezes Cineworld. Zgromadzeni w sali mieli szczęście obejrzeć dwa najnowsze filmowe trailery, które zostały przygotowane we właściwej specyfikacji i trzeba przyznać, że dźwięk robi wrażenie. Głośniki zostały zamontowane nie tylko po bokach sali – do czego już zdążyliśmy przywyknąć, ale i na suficie. Taki zabieg daje efekt niesamowitej głębi dźwięku, który może otaczać nas ze wszystkich stron, a jego jakość jest naprawdę imponująca. Podczas zadawania pytań padały pochwały za nowoczesny design kina, a także słowa uznania dla bardzo wygodnych foteli, które, jak zapewnił gość honorowy wydarzenia, zostały wyprodukowane w Polsce.

Po konferencji prasowej prezes powitał oficjalnie wszystkich zebranych w holu kina i zaprosił na premierowe i przedpremierowe projekcje filmowe: horroru To (w sali Dolby Atmos), dramatu Powiernik królowej, thrillera akcji American Assassin i romansu Tulipanowa gorączka. Po pokazach można było skorzystać z cateringu i porozmawiać z przybyłymi celebrytami czy dziennikarzami, a wszystko to przy muzyce z filmowych hitów.
Otwarcie nowego kina Cinema City w Warszawie odbyło się z pompą, a najciekawszą atrakcją wieczoru było merytoryczne spotkanie z prezesem Cineworld. W zeszłym roku grupa pobiła rekord 100 milionów odwiedzających rocznie i jeśli Cinema City nadal będzie inwestowało w nowe techniki i sukcesywnie odnawiało swoje kina, spokojnie można przypuszczać, że w kolejnym roku wynik ten będzie jeszcze lepszy.  blog comments powered by Disqus