Superheroes in concert - nowe informacje

Autor: Monika Kokowska
Korekta: Damian "Nox" Lesicki
12 marca 2017

Organizatorzy Superheroes in concert podzielili się podczas konferencji prasowej szczegółami dotyczącymi tego wydarzenia. Krzysztof Bober, prezes fundacji Plateaux, postanowił po raz pierwszy w historii połączyć koncert muzyki filmowej z tańcem oraz, przede wszystkim, z wirtualną rzeczywistością. Już 2 kwietnia w Gdańsku, 22 kwietnia we Wrocławiu i 29 kwietnia w Krakowie będziemy mogli na żywo doświadczyć tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Zamysł organizatorów jest jednoznaczny – pragną oni, by widzowie jak najbardziej uczestniczyli w przeżyciach superbohaterów. By to osiągnąć, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Macieja Sztora będzie wygrywała na żywo utwory z największych produkcji o superherosach m.in. z Niesamowitego Spider-mana, Iron Mana, Avengers czy też z Mrocznego rycerza. Uczestnicy koncertu usłyszą muzykę autorstwa takich kompozytorów jak Hans Zimmer, Alan Silvestri czy Brian Tyler. Grupa tancerzy pod przywództwem Bartka Wójcika, znanego z popularnego  show telewizyjnego You can Dance!, zainspirowana historiami superbohaterów będzie na żywo wykonywała układy taneczne na futurystycznych podłogach LED zamieszczonych po obu stronach orkiestry.

Żeby tego było mało organizatorzy postanowili widzów zaprosić w świat wirtualny. Będzie to opcja do wyboru w zależności od tego, jaki bilet zakupimy. Albo będziemy mogli doświadczyć niektórych utworów w wersji z goglami VR, albo delektować się koncertem w sposób klasyczny. Należy zaznaczyć, że do tej opcji wirtualnej będzie potrzebny widzom smartfon, na którego trzeba będzie pobrać odpowiednią aplikację. Dzięki niej dany bohater zapraszać nas będzie do wirtualnej fabuły.

Jak na 90-minutowy koncert, atrakcji wydaje się być co nie miara. Jednych może to przytłoczyć, innych wręcz uskrzydlić. Jedno, co można powiedzieć na pewno to, że będzie to spektakularne widowisko wymagające mnóstwa atencji. Jeśli zaciekawił Was ten opis i chcielibyście wziąć udział w konkursie, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Wejściówki na to wydarzenie już niedługo będziecie mogli zdobyć w szykowanym przez nas konkursie. Śledźcie naszą stronę oraz fanpage na facebooku, żeby nie przegapić okazji.blog comments powered by Disqus