TOP 5 – filmowe figurki Funko POP! Vinyl


TOP 5 – filmowe figurki Funko POP! Vinyl

Figurki Funko POP! zdobyły serca fanów na całym świecie. Miłośnicy filmów, seriali, animacji i gier oszaleli na punkcie karykaturalnych postaci o czarnych oczkach.

W asortymencie firmy Funko znalazły się już niemal wszystkie franczyzy, jakie może sobie wyobrazić przeciętny geek: od The Walking Dead, przez My Little Pony, po Sharknado. A wciąż powstają nowe! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie pięciu najciekawszych, najśmieszniejszych i najbardziej uroczych wielkogłowych postaci.

Dwunasty Doktor z serialu Doktor Who

Doktor Who to kultowy serial, który charakteryzuje się jednym z największych i najprężniej działających fandomów. Każdy z fanów Władcy Czasu kocha zbierać gadżety związane z produkcją, dlatego figurki Funko POP! to dla nich olbrzymia okazja, by zebrać obok Tardis (obowiązkowa zdobycz) jak największą ilość Doktorów na m2 (a zadanie jest dosyć skomplikowane, ponieważ było ich łącznie 13!). Pop z 12. reinkarnacją legendarnego Gallifreyczyka wyróżnia się na tle pozostałych figurek, oddając charakterystyczne atrybuty bohatera, a przede wszystkim stanowi fantastyczną możliwość na uzupełnenie swojej kolekcji o podobiznę aktualnego Doktora! Muszę to mieć!

Drogon – z serialu Gra o tron

Początkowo nie rozumiałem fenomenu figurek POP! Dopiero kiedy zobaczyłem zdjęcie Emilii Clarke, przyglądającej się z rozczulającą miną malutkim postaciom Khala Drogo i Khaleesi, dotarło do mnie jak rewelacyjna to sprawa. Najbardziej urzekła mnie jednak POP'owa adaptacja Drogona, czyli jednego ze smoków pojawiających się w Grze o tron. Twórcom udało się zamienić przerażającą, siejącą strach i pożogę bestię, na słodkiego stworka, który kojarzy się bardziej z filmem Jak wytresować smoka. Takie rzeczy tylko w Funko POP!

Darth Vader z filmu Gwiezdne wojny

Lord Vader to jedna z najbardziej kultowych postaci popkultury w ogóle. Jego podobizna jest zatem pozycją obowiązkową dla każdego kolekcjonera figurek POP. Tym bardziej, że przygotowano ją w sposób absolutnie bezbłędny. Ogromna głowa i zniekształcony hełm sprawiają, że Darth Vader bardziej przypomina swoją parodię z Kosmicznych jaj Mela Brooksa – Lord Hełmofon jak się patrzy! To by było na tyle, jeśli chodzi o najbardziej złowieszczą postać w całej Galaktyce...

Rocket Raccoon z Grootem z filmu Strażnicy Galaktyki

Osobiście uważam, że niehumanoidalne postaci z serii Funko POP! wypadają lepiej niż ludzkie. Rocket jest jednym z dowodów prawdziwości tej tezy. Urocza mordka o cwanym wyrazie, wielkie łapki, fajnie wyrzeźbione futerko… I jeszcze łebek mu się gibie! Pod względem uroku z szopem konkurować mógł chyba tylko mały Groot w doniczce – do czasu, gdy Funko dało nam tę wersję 2w1.

Dementor z serii Harry Potter

Trudno nazwać tę figurkę słodką, ale pomysł na zrobienie milusiej wersji jednego z najbardziej przerażających stworów zrodzonych w umyśle J.K. Rowling to idea na tyle intrygująca, że zasługuje na wyróżnienie. Tym bardziej, że tyci dementor z wielką głową rzeczywiście wygląda całkiem sympatycznie. Chociaż buzi to bym od niego mimo wszystko nie chciał.

Postaci z serii POP! istnieje ogromna ilość. Samo ich przeglądanie sprawia przyjemność. A jeśli zechcecie mieć któregoś z bohaterów na swojej półce, możecie liczyć na 10% rabatu w sklepie GeekUp! Wystarczy, że zamówicie figurki za min. 100 zł i podacie kod POP10. Już wiecie, jakie POP-y chcecie mieć w swojej kolekcji? 

 blog comments powered by Disqus