TOP 5: Motywy muzyczne Batmana

Autor: Damian "Nox" Lesicki
Korekta: Marta Kononienko
25 lutego 2017

LEGO Batman: Film już wciąż  okupuje szczyty rankingów box office. W kinach superbohaterowi towarzyszy zupełnie nowy motyw muzyczny. Mroczny Rycerz jednak od wielu lat gości na dużych i małych ekranach, dzięki czemu może poszczycić się imponującym wachlarzem bardzo zróżnicowanych melodii przewodnich. Przedstawiamy TOP 5 motywów muzycznych Batmana.

Lego Batman piosenka

Batman / Batman: The Animated SeriesDanny Elfman

Utwór, który przeszedł do historii muzyki filmowej. Kultowa kompozycja z filmu Tima Burtona. Jedna z najlepszych serialowych czołówek. Prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny motyw superbohaterski.

 

Batman – Neal Hefti

Urocza melodia towarzysząca Nie-Tak-Mrocznemu Rycerzowi w wykonaniu Adama Westa, którą można usłyszeć w kampowym serialu i filmie z lat 60.

 

Batman Przyszłości – Kristopher Carter

Elektroniczna, agresywna kompozycja idealnie pasuje do cyberpunkowego Gotham przyszłości, w którym następca Bruce’a Wayne’a musi mierzyć się z zupełnie nowymi zagrożeniami.

 

Batman - PoczątekHans Zimmer i James Newton Howard

Nie da się ukryć, że motyw przewodni pierwszej części trylogii Christophera Nolana naprawdę buduje napięcie. "Molossus" świetnie podkreśla atmosferę filmu o genezie Mrocznego Rycerza.

 

The Batman – The Edge

Na koniec nieco mniej znany utwór z serialu animowanego budzącego niemałe kontrowersje wśród miłośników Człowieka Nietoperza. Chociaż opinie o serii The Batman są mieszane, jakość nastrojowego, mrocznego utworu skomponowanego przez gitarzystę U2 nie budzi wątpliwości.

 

Przynajmniej jeden z tych motywów muzycznych będzie można usłyszeć podczas nadchodzącego Superheroes in Concert. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj. A już niedługo przedstawimy Wam najciekawsze motywy muzyczne innych superbohaterów.blog comments powered by Disqus