TOP 5: Motywy muzyczne superbohaterów (bez Batmana)

Autor: Damian "Nox" Lesicki
Korekta: Marta Kononienko
23 kwietnia 2017

Superbohaterowie słyną z zapadających w pamięć motywów muzycznych. Które z melodii towarzyszących superherosom są jednak najciekawsze? Zapraszamy do zapoznania się z naszym TOP 5 superbohaterskich motywów muzycznych (bez Batmana).

Iron Man 3Brian Tyler

Każdemu solowemu filmowi Tony’ego Starka towarzyszyła inna melodia. Pełnię patosu Iron Man osiągnął jednak za sprawą utworu otwierającego ostatnią część trylogii o jego przygodach.

AvengersAlan Silvestri

Epicki motyw, stanowiący tło dla szykujących się do boju Mścicieli, należy do tych nielicznych melodii w MCU, których się nie zapomina. Aż ma się ochotę zawołać: „Avengers… Assemble!”.

DaredevilJohn Paesano

Chyba najbardziej mroczny z marvelowskich motywów, idealnie pasujący do Diabła Stróża z Hell’s Kitchen i ponurego klimatu serialu Netfliksa.

SupermanJohn Williams

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych melodii w historii kina skomponowana przez niekoronowanego króla muzyki filmowej – Johna Williamsa. Motyw ten towarzyszył Supermanowi przez 5 filmów kinowych i chociaż Hans Zimmer robił, co mógł, by stworzyć równie ikoniczny utwór do Człowieka ze Stali, poprzeczka została zawieszona przez mistrza Williamsa zbyt wysoko.

X-MenRon Wasserman

Mutantom niemal od początku ich obecności w kinach (dokładnie - od drugiej częśći) towarzyszył świetny motyw przewodni. W X-Men: Pierwsza klasa dołączył do niego kolejny, równie dobry, jeśli nie lepszy. Jednak nie umywają się one do czołówki animowanej serii z lat 90, w szczególności wykonywanej na kazoo.

Już 29 kwietnia część z tych oraz sporo innych utworów będzie można usłyszeć podczas multimedialnego show Superheroes in Concert. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj.

Polecamy również TOP 5 motywów muzycznych Batmana.blog comments powered by Disqus