Top 5: Walentynkowe filmy z Meg Ryan

Autor: Monika Kokowska
Korekta: Damian "Nox" Lesicki
13 lutego 2017

Każdy z nas marzy o wielkiej, niezapomnianej i spontanicznej miłości. Meg Ryan w niejednym filmie podążała za tym pragnieniem, przyprawiając nas o łzy i śmiech, a przede wszystkim o pragnienie, żeby chociaż raz przeżyć taką miłość jak z filmu. Oto moje TOP 5 filmów z jej udziałem.

TOP 5 Walentynki filmy Meg Ryan romantyczne

Masz wiadomość (1998 r., reż. Nora Ephron)

Kathleen Kelly (Meg Ryan) spełnia się zawodowo prowadząc małą księgarnię dla dzieci, którą odziedziczyła po swojej świętej pamięci mamie. Ciepła i przyjazna atmosfera wręcz unosi się w powietrzu. Nic nie zapowiada nadchodzącej katastrofy pod postacią Joe Foxa (Tom Hanks), który jest potentatem wielkiej sieci księgarń w całym kraju. W realnym świecie tak różni od siebie, w tym wirtualnym zakochują się w sobie bez pamięci. Prowadzą długotrwałe rozmowy przez czat, nie wiedząc, z kim mają do czynienia i zatracają się w oczekiwaniu na wiadomość.

Walentynki film Masz wiadomość

Nora Ephron przede wszystkim wytworzyła w tym filmie niesamowitą atmosferę, która pomimo upływu lat jest nadal piękna, sentymentalna i ponadczasowa. Wykorzystuje tutaj temat cybermiłości, ale w sposób zupełnie nieograny. Joe i Kathleen tęsknią za rzeczami małymi, która uciekają nam w zabieganym świecie. Pięknie zagrane przez Ryan i Hanksa role podsycają tylko nastrój niepowtarzalności. Polecam ten film wszystkim, którzy tak jak dwójka naszych bohaterów szukają swojej drugiej połówki w wielkim mieście.

 

Miasto Aniołów (1998 r., reż. Brad Silberling)

Miasto Aniołów to nietypowa historia miłości, miłości anioła do śmiertelniczki. Anioł Seth (Nicolas Cage) podczas rutynowej wizyty w szpitalu zakochuje się w lekarce Maggie Rice (Meg Ryan). Jej pasja, oddanie i niemożność pogodzenia się ze śmiercią pacjenta sprawiają, że Seth pragnie być jak najbliżej niej. Na pierwszy rzut oka ich miłość skazana jest na niepowiedzenie. Począwszy od tego, że Maggie na początku nawet go nie widzi. Jednakże z biegiem czasu wytwarza się między nią a tajemniczym mężczyzną nieopisana więź.

Walentynki film top Miasto aniołów

Fabuła tego filmu ciągnie w bardzo umiejętny sposób kilka wątków. Trudna miłość Maggie i Setha, przewrotność losu, rezygnacja z nieśmiertelności a przede wszystkim pragnienie czucia, bycia z kimś i poznawania świata zupełnie na nowo z tą wybraną osobą. Dostajemy tutaj prawdziwie poruszającą historię, która wzrusza nas od lat i za każdym razem daje do myślenia. Jak my byśmy postąpili w takiej sytuacji?

 

Bezsenność w Seattle (1993 r., reż. Nora Ephron)

Sam Baldwin (Tom Hanks), architekt z Chicago po stracie żony zostaje sam ze swoim 7-letnim synkiem Jonnahem (Ross Malinger). Gdy przeprowadzają się do Seattle, malec, nie mogąc dłużej znieść rozpaczy taty, postanawia zadzwonić do audycji radiowej i opowiedzieć o problemach rodzica. Kilkadziesiąt kilometrów dalej wzruszona Annie Reed (Meg Ryan) pod wpływem chwili postanawia napisać list do Sama, w którym pod wpływem filmu z Carym Grantem prosi o spotkanie na szczycie Empire State Building w Walentynki. List wpada w ręce Jonnaha, który postanawia sam zadbać o szczęście taty i wyrusza w nieznane na spotkanie Annie.

Walentynki najlepsze filmy Bezsenność w Seattle

Bezsenność w Seattle przepełniona jest magią. Czystą magią, taką jak wtedy, gdy kogoś spotykamy i wystarczy nam jeden gest, jedno spojrzenie i już wiemy, że to jest właśnie „to”. Znowu na ekranie mamy niezapomniane role Ryan i Hanksa, którzy jako para filmowa są za każdym razem tak samo cudowni. Świetna ścieżka dźwiękowa i komediowy nastrój sprawiają, że z przyjemnością i lekkością ogląda się tę produkcję. Dla wszystkich marzycieli, którzy pragną przeżyć niezapomnianą przygodę.

 

Kate i Leopold (2001 r., reż. James Mangold)

Każda z nas przez większość swojego życia marzy o spotkaniu prawdziwego księcia z bajki. Jednakże życie to nie film i nie mamy takiego szczęścia jak Kate (Meg Ryan), dynamiczna bizneswoman, która na swojej drodze spotyka Leopolda (Hugh Jackman), który niespodziewanie trafia z XIX-wiecznego Nowego Jorku do czasów współczesnych.

Walentynkowe filmy najlepsze Kate i Leopold

Ukazany nam tutaj zostaje pięknie odwrócony schemat hollywoodzkiego kina romantycznego – to mężczyzna jest niepoprawnym romantykiem a ona cyniczną, twardą, rządną kariery kobietą. Zestawienie tych dwóch jakże różnych i skrajnych światów jest idealnie zobrazowane. Daje widzom nadzieję, że nie są ważne przeciwności losu i różnice, ale prawdziwe uczucie, które łatwo spotkać, ale trudniej pielęgnować.

 

Miłość jak narkotyk (1997r., reż. Griffin Dunne)

Przewrotna komedia romantyczna o tym, jak to dwoje obcych ludzi łączy pragnienie zemsty na byłych kochankach. Maggie (Meg Ryan) to piękna i zawzięta pani fotograf, która nie spocznie, dopóki nie da nauczki swojemu byłemu facetowi. O dziwo w tym planie odnajduje sojusznika – Sama (Matthew Broderick) pragnącego odzyskać swoją dziewczynę Lindę, która aktualnie jest kochanką byłego faceta Meggie. Istne szaleństwo, lecz kto z niego wyjdzie cało?

Walentynkowe najlepsze filmy Miłość jak narkotyk

Wspólnymi siłami Sam i Maggie opracowują plan działania i szpiegują parę kochanków, nie zdając sobie spraw z tego, że sami zbliżają się do siebie coraz bardziej. Fabuła pełna humoru, zwrotów akcji, zemsty, a przede wszystkim pragnienia bycia z kimś i kochania z wzajemnością.

 

To tylko kilka przykładów z udziałem cudownej i kobiecej Meg Ryan, która nieraz jeszcze wzruszała nas na ekranach. A jakie są wasze ulubione hity kinowe z tą aktorką?blog comments powered by Disqus