TOP 5: Najbardziej oczekiwane filmy 2017 roku


TOP 5: Najbardziej oczekiwane filmy 2017 roku

W naszych zestawieniach podsumowaliśmy już 2016 rok, przedstawiając Wam najlepsze filmy, seriale i kinowe rozczarowania. Co jednak czeka nas w nadchodzącym roku? Redakcja Gildii Filmu przygotowała dla Was przegląd najbardziej wyczekiwanych premier filmowych!

 

LEGO Batman: Film9 lutego

Na żaden film superbohaterski nie czekam tak, jak na spin-off kapitalnej LEGO Przygody. Klockowy świat wykreowany przez Phila Lorda i Christophera Millera mnie urzekł – niesamowita animacja, absurdalny humor, zabawa konwencją i nuta nostalgii – wszystkie te elementy stworzyły mieszankę idealną. Postać Lego Batmana – pozera i buca, który bardzo stara się robić wrażenie kompetentnego superherosa – była jednym z największych atutów filmu LEGO.

Kolejne zwiastuny i plakaty LEGO Batmana sugerują, że będziemy mieć do czynienia nie tylko z kolejną jazdą bez trzymanki w świecie plastikowych klocków, ale również z obrazem, który fani będą wielokrotnie oglądać na stopklatkach, żeby wyłapać wszystkie poukrywane nawiązania i smaczki. Ostatnio Mrocznemu Rycerzowi nie wiedzie się najlepiej w kinie – tylko w tym roku mogliśmy zobaczyć słabego Batman v Superman, kuriozalny występ gościnny Człowieka Nietoperza w Suicide Squad i niezbyt przychylnie ocenianą animację Zabójczy żart. LEGO Batman: Film ma szansę przełamać ten trend i dać nam jednego z najlepszych filmowych Batmanów – a z pewnością najbardziej oryginalnego!

Damian „Nox” Lesicki

 

John Wick 2 – 10 lutego

Choć bardzo cenię produkcje ambitne i poruszające ważne tematy, to kino stanowi dla mnie przede wszystkim rozrywkę. Dlatego najbardziej lubię filmy, które w zupełnie bezpardonowy sposób wywołują „banana” na mojej twarzy. W tym celu muszą w idealnych proporcjach łączyć prostą (ale wiarygodną) historię, charakterystycznych bohaterów oraz nienachalne poczucie humoru. I taki właśnie był John Wick.

Kontynuacja prawdopodobnie nie porwie już tak bardzo – w końcu pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Jednak pierwszy zwiastun wyraźnie daje do zrozumienia, że John Wick 2 będzie fenomenalnym audiowizualnym widowiskiem i kolejnym ukłonem w stronę oldschoolowego kina zemsty. Świetna obsada, dopracowane sceny akcji i typowe dla takich produkcji poczucie humoru gwarantuje prawie dwie godziny wyśmienitej zabawy! <Łapię popcorn>

Michał Ostiak

 

Logan – 3 marca

Każdego w życiu dopada w końcu zmęczenie, nawet takiego zapaleńca jak Wolverine. Przez to zaczyna czuć zagubienie w świecie, bo kiedy człowiek nie ma energii, wtedy wszystko traci sens. Ogromna liczba mutantów X-men żyje na marginesie społeczeństwa. Charles Xavier, grany przez Patricka Stewarta (Star Trek), znany jest pod pseudonimem Profesor X. Staje się on mentorem dla tytułowego bohatera. Musi go przekonać, aby ten wziął udział w swojej ostatniej misji. Stawką jest życie młodej dziewczyny, która ma te same właściwości, czyli szkielet z adamantium zaaplikowany wewnątrz ciała.

Widzowie pokochali Wolverina tak szybko, jak tylko pojawił się on w kinach. Czytelnicy komiksów w czasach pierwszych przygód superbohaterów również opowiadali się za Loganem, jako jednym z najlepiej wykreowanych przez Marvela postaci. Dlaczego kinomaniacy tak bardzo czekają na ten obraz? Zapewne dlatego, że przedstawiona zostanie dziewczyna o tych samych umiejętnościach. Z racji tego zainteresowanie nową postacią jest co najmniej takie same jak te, które towarzyszyło wszystkim, kiedy na świecie pojawiały się pierwsze zeszyty komiksowe z Wolverinem, a później na ich bazie do kin wkraczały filmy z jego udziałem. Co jak co, ale nic tak nie nakręca zajawki na film, jak wprowadzenie do niego nowej postaci – zwłaszcza w kinie superbohaterskim.

Kamil Żółkiewicz

 

Strażnicy Galaktyki vol. 228 kwietnia

Choć fabuła kontynuacji Strażników Galaktyki wciąż owianą jest tajemnicą, James Gunn raczył wspomnieć, że w sequelu Peter Quill pozna prawdę o swoim prawdziwym ojcu oraz problematycznym dziedzictwie. Jednego możemy być natomiast pewni – Baby Groot kradnie każdą scenę trailera, co zwiastuje fantastyczną rozrywkę.

Pierwsza część Strażników galaktyki okazała się być rewelacyjnym powiewem świeżości w nieco skostniałym i schematycznym MCU. Produkcja Gunna wyróżniała się charakterystycznym, sarkastycznym poczuciem humoru; wyjątkowym klimatem i nawiązaniami do kina nowej przygody z lat 80-tych. Tego wszystkiego i jeszcze więcej oczekuję po kontynuacji! Mam nadzieję, że Strażnicy Galaktyki vol. 2 okażą się być najlepszą tegoroczną filmową ekranizacją komiksu.

Mateusz Michałek

 

Star Wars: Epizod 814 grudnia

Po całkiem dobrym Epizodzie 7: Przebudzeniu Mocy i tegorocznym – jeszcze lepszym – Łotrze 1 przychodzi nam czekać już tylko rok, by dowiedzieć się, czy Luke Skywalker jednak coś powie. I w sumie to nie tylko po to. Czy twórcy kolejnej części utrzymają poziom najnowszych filmów z serii Star Wars? Czy może zaskoczą nas czymś jeszcze lepszym, wnosząc coś zupełnie nowego i zaskakującego do tego uniwersum? Kim jest Głównodowodzący Snoke? Czy dowiemy się czegoś o pochodzeniu Rey? Pytań jest wiele, a jeszcze więcej oczekiwań wiernych fanów całej serii Star Wars.

Niestety o nadchodzącym epizodzie wiemy niewiele. Pierwszy trailer ma się pojawić na wiosnę. Fabuła wciąż jest pilnie strzeżona, wiadomo jednak, że historia zacznie się dokładnie w momencie zakończenia poprzedniej części (czyli zupełnie inaczej niż w przypadku wszystkich innych epizodów). Podano także informację, że do obsady dołączył Benicio del Toro, który ma zagrać czarny charakter. Podobno najnowszy epizod ma być mroczniejszy niż poprzedni. Myślę, że po obejrzeniu Przebudzenia Mocy i Łotra 1 fani Star Wars przestali drżeć o zniszczenie ich ukochanego świata. Teraz jednak liczą na dużo więcej emocji i zaskoczeń. Czy Epizod 8 stanie na wysokości zadania? Przekonamy się „już” 15 grudnia 2017 roku. Niech moc będzie z nami.

Marta Kononienko

 

 

Blisko zestawienia znalazły się: Dunkierka, Liga Sprawiedliwości, Wonder Woman oraz Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara.

 blog comments powered by Disqus