TOP 5: Najlepsze utwory z serii "Harry Potter"

Autor: Adrian Warwas
Korekta: Marta Kononienko
7 października 2017

Nadal oczekujecie na sowę z listem z Hogwartu? W takim razie proponujemy Wam niezapomniane wrażenia z Harry Potter i Komnata Tajemnic In Concert, który odbędzie sięw tym miesiącu – w czterech wybranych miastach. Drugą cześć przygód młodego czarodzieja będzie można obejrzeć na 480-calowym ekranie HD z polskimi napisami i ścieżką dźwiękową wykonaną na żywo przez Sinfonietta Cracovia.

Odliczając dni do wydarzenia, przedstawiamy Wam TOP 5 magicznych utworów znanych z serii o przygodach najsłynniejszego chłopca, który przeżył.

Hedwig's Theme(Harry Potter i Kamień Filozoficzny)

Od tego wszystko się zaczęło… Utwór znany jest także pod tytułem Hedwig's Flight. Masterpiece Johna Williamsa, zarówno jeżeli chodzi o muzyczne uniesienia, jak i samo wrażenie istnienia magii. Melodia ta towarzyszyła nam nie tylko w pierwszym filmie Harry Potter i Kamień Filozoficzny, ale również w nieco innej wersji w Więźniu Azkabanu. Powolne, ciche, ledwo słyszalne dźwięki, do których po chwili dołączają skrzypce, wiolonczele, flety, fagoty, harfy, cymbały i trąbki. Wracają wspomnienia z pierwszego seansu Kamienia… w nieistniejącym dziś kinie Milenium w Słupsku, a na sprzęcie wideo nadal pięknie śmiga kaseta VHS z ekranizacją książki J.K. Rowling. I nadal czekam na list z Hogwartu!

 

The Prince's Tale(Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 2)

Alexandre Desplat i Nicholas Hooper dają cudowny popis. Utwór ten mogliśmy usłyszeć w scenie, kiedy Harry widzi w myślodsiewni swoją młodziutką mamę, Lilly, która poznaje i spędza chwile z Severusem Snape’em oraz podczas późniejszych losów, związanych z narodzinami potomka Potterów. Kompozycja na nowo odżyła w mediach społecznościowych, kiedy wierni fani serii składali hołd zmarłemu aktorowi Alanowi Rickmanowi.

Battle of Hogwarts Theme(Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 2)

To Alexandre Desplat budował napięcie wraz z kolejnymi scenami ochrony Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Utwór od drugiej minuty trwania zmierza w mroczną stronę. Tu już nie ma żartów – walka dobra ze złem rozegra się właśnie na murach najsłynniejszej szkoły. Ofiary są konieczne.

 

Hagrid The Professor(Harry Potter i Więzień Azkabanu)

Jeden z tych epizodów w książce, w których nie mogliśmy uwierzyć, by nasz ulubiony gajowy i klucznik… prowadził zajęcia. A jednak! Melodia ta, skomponowana przez Johna Williamsa, przypomina dawne utwory średniowieczne, przy których zabawiano dwór królewski. Jest skocznie i zabawnie.

 

Lupin’s Transormation and Chasing Scabbers(Harry Potter i Więzień Azkabanu)

I kolejny raz John Williams. Jedna z najbardziej przerażających scen – zarówno w trzecim tomie, jak i w filmowej wersji. Motyw muzyczny podkreśla nie tylko przemianę profesora Remusa Lupina w wilkołaka, ale i rosnący niepokój – w bohaterach i widzach.

Jeżeli nadal Wam mało, to pamiętajcie o koncertach Harry Potter i Komnata Tajemnic In Concert. Widowiska odbędą się w październiku w czterech polskich miastach: Wrocławiu (17.10), Warszawie (18.10), Poznaniu (19.10) i Krakowie (21.10). Więcej szczegółów znajdziecie na stronach: www.jvsgroup.pl oraz www.eventim.pl. Odkładam już moje galeony i sykle. blog comments powered by Disqus