Armie Hammer

Ur.: 28 sierpnia 1986 , Los Angeles, Kalifornia, USA
zdjęcie

 

Armand Douglas „Armie” Hammer urodziłsię 28 sierpnia 1986 roku. To amerykański aktor, który zdobył popularność dzięki rolom w Social Network oraz J. Edgar.

Jego ojciec Michael Armand Hammer jest szefem wytwórni filmowo-telewizyjnej Knoedler Publishing and Armand Hammer Productions, a matka, Dru Ann (z domu Mobley), pracowała jako inspektor kredytowy. Ma młodszego brata. Jego pradziadek ze strony ojca był przemysłowym magnatem i filantropem, a prapradziadek, Julius Hammer, założył Komunistyczną Partię Stanów Zjednoczonych. Rodzina ze strony matki pochodzi z Oklahomy. Hammer mówi o sobie, że jest „pół-Żydem”.

Hammer mieszkał przez kilka lat w Highland Park, dzielnicy Dallas w Teksasie. W wieku siedmiu lat przeniósł się wraz z rodziną na Kajmany, gdzie mieszkał przez pięć lat. W wielu wywiadach Hammer wspomina ten okres jako najbardziej beztroski w jego życiu, żartując, że nakładał buty średnio raz w miesiącu, gdy mama wysyłała go do kościoła. Na Kajmanach Hammer uczęszczał do szkoły chrześcijańskiej Grace Christian Academy (założonej przez jego ojca) oraz do Faulkner's Academy. W 1988 roku Hammer wraz z rodziną wrócił do Los Angeles. Uczęszczał tam do Liceum Baptystycznego w Dolinie San Fernando. Rzucił szkołę w jedenastej klasie by rozpocząć karierę aktorską i podjął studia w Pasadena City College.

20 maja 2010 roku Hammer poślubił prezenterkę telewizyjną Elizabeth Chambers.


Role w filmach:blog comments powered by Disqus